Dodaj publikację
Autor
krystyna pilat
Data publikacji
2010-05-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
164

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz Festiwalu Piosenki o Miłości "Od serca do serca", imprezy, która odbyła się w mojej placówce z okazji Walentynek. Doskonała okazja do zaprezentowania uczniowskich umiejętności wokalnych oraz językowych, korelacja miedzyprzedmiotowa.
 Pobierz (doc, 41,0 KB)

Komentarze

sylva3, 2011-11-13

Super pomysł! wykorzystam go w przyszłym roku.

Podgląd treści


SCENARIUSZ IMPREZY WALENTYNKOWEJ
FESTIWAL PIOSENKI O MIŁOŚCI „OD SERCA DO SERCA”

Jest to scenariusz imprezy walentynkowej będącej okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i językowych uczniów. Jest to również alternatywa miłego spędzenia popularnego i jakże lubianego przez młodzież święta- Walentynek. Impreza wg zamieszczonego scenariusza odbyła się w naszej szkole w lutym 2009 roku. Mam nadzieję, że stanie się ona inspiracją dla nauczycieli i uczniów.
Nagrodami w festiwalu były okolicznościowe statuetki w kształcie serc, dyplomy oraz pamiątki i słodycze (oczywiście również w kształcie serduszek)

Prowadzący I
Serdecznie witamy wszystkich zebranych-nauczycieli oraz Was, koleżanki i koledzy na I Festiwalu Piosenki o Miłości „Od serca do serca”. Szczególnie gorąco witamy solistów i zespoły, które wystąpią dzisiaj przed nami na festiwalowej scenie.

Prowadzący II
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zaprezentują się oni przed nami w szczególnym repertuarze-w piosenkach pełnych uczucia-piosenkach o miłości.

Prowadzący I
Prezentacje zostaną wysłuchane i ocenione przez Jury. Również publiczność, w specjalnym głosowaniu będzie mogła wybrać spośród prezentowanych piosenek swoją faworytkę i oddać na nią głos. Laureatom zostaną przyznane nagrody: Nagroda Grand Prix oraz Nagroda Publiczności.

Prowadzący II
Głosowanie publiczności odbędzie się po zaprezentowaniu wszystkich utworów. Przed występem każdego wykonawcy zostanie podany jego indywidualny numer, na który należy głosować. Prosimy publiczność o zapamiętanie numeru wybranej piosenki/wykonawcy.

Prowadzący I
Naszych dzisiejszych wykonawców oceniać będzie Jury w składzie:
-pani dyrektor
-przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego-kol .XY
-przedstawiciel naszego szkolnego zespołu wokalnego-kol. XZ

Prowadzący II
W czasie koncertu konkursowego, między poszczególnymi prezentacjami, zostaną odczytane walentynkowe dedykacje, które zostały złożone przez uczniów do „Różowej Skrzynki”

Prowadzący I
Zapraszamy na scenę pierwszą uczestniczkę naszego festiwalu- Monikę R. Zaprezentuje nam ona piosenkę pt. „Tylko w Twoich dłoniach”.Na piosenkę Moniki głosujemy podając numer „1”.

Prowadzący II
Wiersz: Czym jest miłość? Powiedz serce!
Czym jest miłość? Szepnij skrycie!
To dwie dusze a myśl jedna
to w dwóch sercach jedno bicie.
Piosenkę Moniki dedykujemy…..(5 dedykacji)

Prowadzący II
Zapraszamy na scenę Monikę! Zachęćmy ja brawami!

Prezentacja I piosenki

Prowadzący I
Dziękujemy pierwszemu wykonawcy! A teraz przed nami zaprezentuje się wykonawca z numerem „2”- Karolina T., która wykona piosenkę „My hart will go one”. Piosenkę w wykonaniu Karoliny dedykujemy……(kolejne 5 dedykacji)
Zapraszamy Karolinę na scenę!

Prezentacja II piosenki

Prowadzący II
Dziękujemy Karolinie za występ. Poprosimy szanowne Jury, aby podzieliło się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tych prezentacji.

(wypowiedzi jury, głosowanie za pomocą punktów-serduszek)

Prowadzący I
A teraz wystąpi przed nami kolejna uczestniczka, która wykona piosenkę z repertuaru Georginy ...