Rozmowa z nauczycielem

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Luna0501
Posty: 8
Rejestracja: 2018-11-13, 17:03
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Rozmowa z nauczycielem

Postautor: Luna0501 » 2018-11-13, 18:14

Mhm... Od czego by tu zacząć? W szkole do której chodzę, dokuczają mi (3 gim). I jest taka pani, z którą często rozmawiam. Rozmowy z nią trochę mi pomagają, by przeżyć to piekło. Często też pyta się mnie o szkołę i itp. I stąd moje pytanie. Czy powinnam z nią rozmawiać o życiu prywatnym? Czy jeśli ktoś inny (inny nauczyciel) się o tym dowie, mogę ponieść jakieś konsekwencje? :crazy: Jakby ktoś nie rozumiemiał to wytłumaczę jeszcze raz.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: oramge » 2018-11-13, 21:35

Czy pani, z którą rozmawiasz o szkole i o życiu prywatnym jest nauczycielką?

Powinność to inaczej konieczność lub obowiązek, a zatem nie masz obowiązku rozmawiania z kimkolwiek o swoim życiu prywatnym lub szkole. To Twój wolny wybór, który może przynieść zaskakujące dla Ciebie skutki.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: Michalll_95 » 2018-11-13, 23:24

Nie masz obowiązku rozmawiania z kimkolwiek, nawet z nauczycielem o swoim życiu prywatnym, jednak jeżeli ufasz swojej nauczycielce i takie rozmowy rzeczywiście ci pomagają to nie widzę powodu, żeby inni nauczyciele mieli ci to za złe. Zadaniem każdego nauczyciela jest nie tylko pomoc w ramach swojego przedmiotu, ale też wsparcie udzielane w szerszym zakresie.

Jeżeli dokuczają ci w klasie / szkole i jest to dla ciebie uciążliwe to może spróbuj pójść do szkolnego psychologa, czy pedagoga. Może fizycznie problemu to nie rozwiąże, ale na pewno pozwoli ci to jakoś opanować tę sytuację. Pedagog szkolny jest najbardziej kompetentny w tym zakresie i może udzielić sporo rad i sposobów, żebyś przetrwała do końca szkoły.

Luna0501
Posty: 8
Rejestracja: 2018-11-13, 17:03
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: Luna0501 » 2018-11-14, 19:54

oramge pisze:Czy pani, z którą rozmawiasz o szkole i o życiu prywatnym jest nauczycielką?

Powinność to inaczej konieczność lub obowiązek, a zatem nie masz obowiązku rozmawiania z kimkolwiek o swoim życiu prywatnym lub szkole. To Twój wolny wybór, który może przynieść zaskakujące dla Ciebie skutki.

Tak ta pani to nauczycielka. Zaskakujące skutki? O czym mówisz?

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: tomeh » 2020-01-16, 23:12

Dobrzy by było wiedzieć kto ci w czym dokucza a nie z kim o czym rozmawiasz.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

Luna0501
Posty: 8
Rejestracja: 2018-11-13, 17:03
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: Luna0501 » 2020-01-17, 22:58

tomeh pisze:Dobrzy by było wiedzieć kto ci w czym dokucza a nie z kim o czym rozmawiasz.

To było ponad rok temu :D. Od tamtej pory zmieniło się wiele, głównie dzięki zmianie szkoły (gimnazjum na liceum) i teraz jest naprawdę dobrze. :wink:

Barben
Posty: 4
Rejestracja: 2020-04-25, 23:50
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Język polski, Język angielski, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: Barben » 2020-04-26, 00:00

Cieszę się, że jest dobrze. Lecz pamiętaj, by rozmawiać o sowich prywatnych sprawach tylko z osobami, którym ufasz.

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rozmowa z nauczycielem

Postautor: tomeh » 2023-10-27, 20:47

Jeszcze jak powiesz że była to szkoła gminna - lub jakaś gdzie większość dzieci to obywatele wiejscy to wiele o tym słyszałem. Jakie tam jest zbydlęcenie często u takich dzieciaków. Szczególnie ze wsi popegeerowskich.

Często tak jest że zmiana towarzystwa jest niezbędna.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Kącik uczniowski”