Proszę o podpowiedzi, za które bardzo dziękuję

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe
Nie ma. Jest jedynie informacja w rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu oceniania:Katja pisze:Czy jest gdzieś napisane w prawie oświatowym, jaki wymiar powinny mieć semestry, albo, że powinny być mniej lub więcej równe?
Nie zauważyłam wcześniej, że to dyrekcja wprowadziła. Otóż dyrekcja nie ma takich kompetencji. Kompetencje do zmian w statucie szkoły ma Rada Szkoły lub w przypadku jej braku Rada Pedagogiczna. Czy było jakieś głosowanie?Katja pisze:U koleżanki w szkole Dyrekcja wprowadziła wystawianie ocen próbnych do 15 stycznia, a oceny na koniec pierwszego semestru do połowy lutego
Tym się nie przejmuj, bo na końcu roku będzie klasyfikacja roczna, a nie za II semestr.Katja pisze:drugi semestr będzie trwać ok 3 miesięcy odliczając wszystkie święta, egzaminy.
Niech koleżanka zerknie do statutu swojej szkoły (WSO) i zobaczy, jaki tam jest termin klasyfikacji śródrocznej. Bo może właśnie tak jest tam zapisane, a teraz dyrektor tylko poinformował (bo może nie wszyscy znają statut, choć powinni). Jeśli jednak dyrektor sam wprowadził takie zmiany w tym roku (bez udziału RP), to uważam, że zrobił to nieprawnie.Katja pisze:grono zostało poinformowane
Z czego wynika, że musi być ustalony?Witold Telus pisze:termin zakończenia I semestru musi być ustalony na plenarce przed rozpoczęciem roku.
Witold Telus pisze:A kiedy ustala się harmonogram rad pedagogicznych? Jedna z nich to klasyfikacyjna. We wszystkich szkołach, z którymi miałem do czynienia (łącznie siedem) harmonogram posiedzeń rad ustalano w sierpniu i obwieszczano pisemnie na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycielskim. Jak wiadomo kiedy jest klasyfikacyjna, to wiadomo też kiedy ma się skończyć semestr. W szkołach, o których piszę semestr formalnie kończył się tydzień po klasyfikacji. Ten tydzień był na ewentualne odwołania.
No więc wydawać by się mogło, że termin klasyfikacji śródrocznej wyznacza granicę pomiędzy I a II półroczem w szkole. Ale, jak pisałam wyżej, ta granica to wyłącznie kwestia umowna i nie musi być regulowana w statucie. Uregulowany być musi jednak termin klasyfikacji śródrocznej, który właśnie w wielu szkołach wyznacza zakończenie I półrocza. No ale są od tej zależności, jak widać, wyjątki:Witold Telus pisze:Jak wiadomo kiedy jest klasyfikacyjna, to wiadomo też kiedy ma się skończyć semestr.
Witold Telus pisze:W szkołach, o których piszę semestr formalnie kończył się tydzień po klasyfikacji. Ten tydzień był na ewentualne odwołania.