marzena.nowaczyk pisze:dlatego stronę warto polecać
Jeśli rzeczywiście jest rewelacyjna i
jeśli ktoś pyta, to warto. Ty zaś wystrzelasz ni z gruszki, ni z pietruszki, żeby wchodzić na tę stronę. I nie tylko ty.
marzena.nowaczyk pisze:Jeśli się z tym nie zgadzacie to podajcie inne adresy, gdzie Waszym zdaniem są lepsze informacje.
Jak ktoś
zapyta, to podam. W tym wątku nie widzę absolutnie takiej potrzeby. A poza tym takich stron jest w sieci mnóstwo, nawet lamer komputerowy nie będzie miał problemu ze znalezieniem i ocenieniem jej przydatności
po swojemu.
marzena.nowaczyk pisze:To, że jestem nowym użytkownikiem nie oznacza, że można mnie szufladkować...
Spamera można, a nawet trzeba! Zwłaszcza wtedy, gdy jest nowym użytkownikiem.

marzena.nowaczyk pisze:bo moim zdaniem jest tam wszystko co trzeba wiedzieć o awansie nauczyciela zebrane w jednym miejscu
1. Zakładka Przepisy prawne: Rozdział dotyczący awansu zawodowego z KN jest w swojej pierwotnej postaci z... 2000 r., czyli z początku istnienia awansu zawodowego.

Są wprawdzie podane jakieś dwie nowelizacje KN, ale znów - ni z gruszki, ni z pietruszki - nie w temacie awansu zawodowego i przecież to nie wszystkie nowelizacje od 2000 r. Jak można polecać coś takiego do stosowania?!
2. Jeśli już tak zachwalasz, że jest tam wszystko, co trzeba do awansu, to rozdział 3a KN nie zawiera wszystkich przepisów awansowych, są one rozproszone po całej KN,ale trzeba się trochę potrudzić, by je znaleźć.
3. Rozporządzeniu MENiS w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli nadano tytuł "ustawa o awansie zawodowym".
4. Brak ostatniej zmiany rozporządzenia z 2010 r.
5. Jeśli chodzi o jakieś wygodne dla przeciętnego nauczyciela korzystanie z przepisów prawnych, to wypada się potrudzić o ich ujednolicenie.
6. Zakładka Porady -> Plan rozwoju zawodowego, tak na szybko, bo nie chce mi się śledzić wszystkiego:
-
"Plan najwygodniej jest pisać w formie tabelarycznej. Ważne, aby znalazły się w nim następujące pozycje: cele, zadania, sposoby i formy realizacji, spodziewane efekty, termin realizacji, sposób dokumentowania." - Żaden przepis prawny nie wymaga, by każde zadanie PRZ rozpisać na cele, sposoby, formy, efekty, terminy, dowody. Więc wcale nie jest to takie
ważne.
-
"Po złożeniu i zatwierdzeniu planu rozwoju zawodowego należy pamiętać o dokumentowaniu realizowanych działań w nim zamierzonych." Niekoniecznie. Nie każdy dyrektor wymaga dowodów. A nie wierzę, by sam nauczyciel nie mógł zapamiętać bez gromadzenia świstków, co robił w okresie stażu.
-
"Pomocne jest gromadzenie kart hospitacji, konspektów i scenariuszy, jak również prac dzieci i nagrań wideo z prowadzonych zajęć." - Jasne, bez dowodów, że nauczyciel w ogóle otworzył gębę do uczniów, nie ma prawa uzyskać wyższego stopnia awansu.
7. Porady » Wzory dokumentów » Teczki -> Teczka nauczyciela stażysty powinna zawierać:
"1. - potwierdzone urzędowo (dyrektor lub kadry) kopie stwierdzające kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu lub prowadzonych innych zajęć,
- dyplom ukończenia studiów zgodnych z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć." - a czym się jedno od drugiego różni?
"2. Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela stażysty" - a skąd nauczyciel stażysta ma taki papiór wziąć?
"TECZKA C - dokumentacja potwierdzająca spełnienie wymagań na stopień nauczyciela kontraktowego" - u stażysty taka teczka? od kiedy? A poza tym, jak można udokumentować stwierdzenie spełniania wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego?
8. Podobne błędy we wzorze teczki nauczyciela kontraktowego.
9. A we wzorze teczki nauczyciela mianowanego jest, owszem,
"TECZKA C - dokumentacja potwierdzająca spełnienie wymagań na stopień nauczyciela dyplomowanego", ale tylko tyle.

Żadnych porad, jak są zorganizować, jak i co w niej opisać, a to jest najważniejsze i zarazem najtrudniejsze, jeśli chodzi o teczkę nauczyciela ubiegającego się o stopień dyplomowanego. Poza tym, brak informacji, którą teczkę oddaje się dyrektorowi, którą do kuratorium, a to też ważne i często nauczyciele nie wiedzą, przepisy w tym zakresie też się zmieniały.
10. W zakładce Przydatne linki mnóstwo adresów www nt. awansu, masz więc odpowiedź na swoje pytanie:
"Jeśli się z tym nie zgadzacie to podajcie inne adresy"
11. W zakładce Stopnie awansu zawodowego:
"Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności: (...) uczestniczyć w realizowaniu zadań wykraczających poza wykonywane obowiązki służbowe" - Po zmianie rozporządzenia w 2004! r. to zadanie jest już zmienione na inne.
12. W zakładce System awansu:
"Staż przerywa się z powodu nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy w skutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej dłużej niż 3 miesiące. Po ustaniu przyczyny przerwania stażu nauczyciel może złożyć wniosek o kontynuację stażu
art. 9d ust. 3 i 4 K. N." - informacja nieprawdziwa, była zmiana przepisów w tej sprawie, już dość dawno.
13. W ww. zakładce terminy złożenia wniosku o postępowanie kwalifikacyjne i egzaminacyjne też już się zmieniły, podane są więc nieaktualne. Skład komisji również się zmienił.
No więc masz! Polecaj dalej więc tę nieprofesjonalną stronę, ale
na innym forum!