Rekrutacja nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

..

Postautor: iskra » 2009-08-14, 07:27

rozumiem, dziekuje bardzo za odpowiedz

dagi233
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-14, 14:05
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

CV nauczyciela

Postautor: dagi233 » 2009-12-14, 18:54

Jestem na piątym roku filologii polskiej i w najbliższym czasie będę roznosić swoje cv do szkół. Nie wiem tylko, jakie dokładnie informacje powinnam zawrzeć w swoim curriculum vitae ubiegając się o stanowisko nauczyciela, gdyż jedynym doświadczeniem zawodowym jakie mam, były praktyki w szkołach. Zatem czy powinnam umieścić wyłącznie dane dotyczące studiów i praktyk i pominąć te informujące np. o wakacyjnej pracy w Irlandii lub jako telemarketer? Zdaję sobie sprawę, że są one zupełnie zbędne w przypadku starania się o pracę jako nauczyciel, jednak chciałabym rozwiać swoje wątpliwości...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2009-12-16, 15:59

Jeśli to pierwsza praca to nie rezygnowałbym z informacji, które wydają się nieistotne tyle, ze bardziej w liście motywacyjnym napisałbym jak zebrane doświadczenia możesz wykorzystać w szkole.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

dagi233
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-14, 14:05
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

praca jako nauczyciel

Postautor: dagi233 » 2009-12-21, 14:20

Jakie dokumenty oprócz CV jest najlepiej złożyć ubiegając się o pracę jako nauczyciel? Chodzi mi o szukanie pracy poprzez "wycieczkę" po szkołach i zostawienie swoich papierów w sekretariacie.
Wiadomo, że w liście motywacyjnym można pochwalić się samym sobą, zareklamować się, ale ten list jest generalnie składany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Z kolei samo podanie o pracę wydaje się trochę zdawkowe, a ja chcę zaprezentować się nie tylko w CV. Stąd moje pytanie - czy można zostawić list motywacyjny, mimo że nie jest o odpowiedzią na ofertę pracy?Lub może lepiej jest rozbudować podanie? A może wszystkie (CV, podanie i list) składać?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2009-12-25, 20:33

dagi233,
przecież składasz aplikację na konkretne stanowisko, więc śmiało możesz dołączyć list motywacyjny.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2009-12-27, 17:08

a ja zalecałabym rozbudowanie podania o mini list motywacyjny
generalnie dyrektorzy czytają najdokładniej podania
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-12-27, 17:42

Uważam, że składanie samego CV jest podstawowym i częstym błędem popełnianym przez wielu kandydatów do pracy, nie tylko w zawodzie nauczyciela. Samo CV jest jak załącznik bez treści listu i jest w zasadzie odrzucane przez pracodawców. Bo skąd niby wiadomo, o jakie stanowisko ubiega się osoba z CV?

Dlatego, dagi233, koniecznie dołącz list motywacyjny albo podanie.

I poczytaj jeszcze tutaj: http://www.45minut.pl/forum/topics27/ja ... vt3265.htm

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2009-12-27, 18:41

zgadzam si,ę z Edzią
musi być podanie, skierowane do dyrektora danej szkoły
ja pisałam, z jaką prośbą się zwracam i dlaczego (taki mini list motywacyjny, w formie uzasadnienia podania)
zadziałało :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

dagi233
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-14, 14:05
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: dagi233 » 2010-01-06, 14:53

może głupie pytanie, ale i tak je zadam :) jeżeli w zespole szkół w moim mieście jest aż 5 typów szkół pod kierownictwem tego samego dyrektora, ale mi nie zależy na zostaniu nauczycielem w żadnym konkretnym, tylko obojętnie w którym, to czy podanie wystarczy zaadresować do "dyrektora zespołu szkół nr... w...." czy trzeba pisać 5 osobnych?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2010-01-06, 17:29

ja bym napisała jedno
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

settler
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-10, 07:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Postautor: settler » 2011-08-17, 11:57

Witam, 23 sierpnia mam zgłosić się do dyrektora szkoły na rozmowę. Z rozmowy telefonicznej wynika, że chce mnie zatrudnić. Czego mam spodziewać się na tej rozmowie, czy mam wziąć ze sobą jakieś papiery, itp. Dodam jeszcze, ze do tej pory nie pracowałem w szkole (miałem tylko praktyki).
PS. Czy 23 sierpnia to trochę nie za późno, zdążę wszystko załatwić tak, żebym mógł pracować w szkole od 1 września?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Roxi » 2011-08-17, 15:09

Przede wszystkim weź ze sobą dyplom ukończenia studiów,zarówno część A jak i część B.Do tego możesz zabrać CV oraz list motywacyjny(mogą się przydać,ale nie muszą)Jeśli masz ukończone jakieś kursy,to też śmiało możesz pokazać dyr.zaświadczemia z ich ukończenia.Karta oceny praktyk też możesz zabrać,aczkolwiek wszystkie te informacje są zawarte w części B dyplomu,więc to już od Ciebie zależy,co zrobisz.Zazwyczaj dyr.po prostu bierze dyplom,coś tam zerknie,skseruje,ale najbardziej i tak interesuje go rozmowa z Tobą,więc zbyt wnikliwie studiować Twojego dyplomu zapewne nie będzie.
Co do samej rozmowy,to ciężko stwierdzić..W zależnosci od przedmiotu,którego będziesz uczyć,dyr może zapytać o Twoje metody pracy,o słabe i mocne strony lub dlaczego chcesz pracować w szkole.Nie stresuj się.Zazwyczaj jest to przyjemna rozmowa..Ktoś,kto 5 lat studiował dany kierunek,nie ma opcji,żeby nie potrafił powiedzieć paru ciekawych słów przyszłemu pracodawcy :wink: Poza tym dyrektor,który szuka pracownika pod koniec sierpnia,jest raczej mocno zdeterminowany,zatem nie masz się czego obawiać.
Jeśli zostaniesz przyjęty,to parę dni przed rozpoczęciem roku szkolnego dostaniesz skierowanie na badania do medycyny pracy oraz będziesz musiał wyrobić zaświadczenie o niekaralności.To wszystko załatwisz w przeciągu 2-3ech dni.W przedostatni lub ostatni dzień sierpnia odbędzie się pewnie rada pegagogiczna,podczas której zostaniesz poinformowany o wszystkim,co Cię będzie czekać w nadchodzącym roku szkolnym,a papierologią,wszystkimi planami,organizowaniem czasu pracy zajmiesz się we wrzesniu.Ja,jak zaczynałam pracę w szkole,już w czerwcu wiedziałam,że mam etat,a i tak dopiero pod koniec sierpnia dostałam dopiero wytyczne,co jak,gdzie i kiedy..także spokojnie.
Powodzenia na rozmowie życzę.

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: arsandra » 2011-08-17, 22:29

W sumie moja poprzedniczka Ci odpowiedziała przed chwilką, ale ja również potwierdzam.
W zeszłym roku miałam taką rozmowę - pierwszy raz w życiu. Też się strasznie stresowałam, ale chyba niepotrzebnie. Dyrekcja zazwyczaj pyta o doświadczenie (jeśli jakieś jest:)), co Ci się podoba w pracy z dziećmi/młodzieżą. Jak zachęcić do nauki, jak zmotywować, jak wprowadzić dyscyplinę. Później zazwyczaj Dyrekcja coś mówi o ilości godzin, coś więcej o szkole, że to np. takie i takie środowisko, że dzieciaki mają problemy z tym i z tamtym albo że są dobrzy w tym i w tamtym. Mówi, jakie dokumenty są wymagane, co trzeba dostarczyć, kiedy będzie pierwsza rada. Jestem dziś świeżo po rozmowie w drugiej szkole i tam rozmowa wyglądała już nieco inaczej, skupiała się głównie na problemach dostosowania planu, pokrywających się ewentualnie radach, itd., nikt mnie już o metody, etc. nie pytał.
Natomiast, jeśli to pierwsza taka rozmowa i będziesz stażystą, to może też powiedzieć (jeśli zdecydował z góry, że Cię zatrudni), jak mniej więcej wygląda ten staż. Tę rozmowę wspominam bardzo miło.
„Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Albert Einstein

ertyu
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-31, 13:17
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Po jakim czasie - podanie

Postautor: ertyu » 2012-11-24, 09:24

Po jakim czasie usuwane są podania o pracę w szkołach? jeśli składałem podania na przełomie lipca-września 2012 roku, to zostały już one zniszczone? czy po nowym roku muszę ponownie udać się do szkół w celu zostawienia Cv?
Proszę o odpowiedz.

ertyu
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-31, 13:17
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: ertyu » 2012-11-24, 18:26

Chodzi mi głównie o to jak długo podanie jest aktualne i jak często należy zanosić nowe to tej samej szkoły.


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron