Dodaj publikację
Autor
Magdalena Czaplicka
Data publikacji
2019-02-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
97

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć pt. "Symbole narodowe" z przedmiotu funkcjonowanie osobiste i społeczne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowany i znacznym w szkole specjalnej przysposabiającej do pracy.
 Pobierz (doc, 39,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT ZAJĘĆ Z LEKCJI
Funkcjonowanie osobiste i społeczne

TEMAT: Symbole narodowe
DATA OBSERWOWANYCH ZAJEĆ:
KLASA: I,II,III Przysposabiająca do pracy
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ : 90 minut
PROWADZĄCA :
CEL GŁÓWNY:
Kształtowanie postaw patriotycznych- zapoznanie z symbolami narodowymi.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• uczeń rozpoznaje i wymienia symbole narodowe,
• opisuje wygląd godła i flagi,
• przyjmuje właściwą postawę podczas słuchania hymnu narodowego,

CELE REWALIDACYJNE:
. usprawnianie motoryki małej,
. rozwijanie spostrzegawczości

METODY:

• słowne (pogadanka, instruktaż, formułowanie pytań i odpowiedzi),
• oglądowe (ilustracje),
• praktyczne (prace plastyczne)

FORMA PRACY:
• indywidualna,
• grupowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE :
• karty pracy,
• ilustracje,
• nagranie hymnu,
• flaga,
• godło.

PRZEBIEG ZAJĘĆ :
I. Część wstępna
1. Czynności organizacyjno – porządkowe:
- powitanie
- sprawdzenie obecności

II. Część główna
1. Podanie tematu lekcji, zapisanie go na tablicy, przepisanie lub napisanie po śladzie w zeszytach;
2. Pogadanka na temat symboli narodowych, prezentacja symboli narodowych, wklejenie do zeszytu notatki i podpisanie symboli;
3.Odsłuchanie hymnu- przyjęcie właściwej postawy ciała;
4.Karty pracy- uzupełnianie luk w tekście, dopasowywanie krótkich tekstów związanych z symbolami narodowymi do wzorów graficznych (uczniowie czytający), wybór właściwych wzorów przedstawiających symbole oraz uzupełnianie brakujących liter w wyrazach (uczniowie nieczytający);
5. Układanie z części godła Polski, wklejanie do zeszytu, kolorowanie, podpisanie „godło Polski”

III. Część końcowa
1. Krótkie podsumowanie zajęć, ocena aktywności uczniów;
2. Porządkowanie stanowisk pracy;
3. Zakończenie.

Nauczyciel prowadzący

.............................................