Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Mazur
Data publikacji
2019-09-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
24

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz z okazji Dnia Babci i Dziadka dla dzieci 3-letnich
 Pobierz (docx, 20,3 KB)

Podgląd treści

Scenariusz uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Grupa : Dzieci 3-letnie

Cele ogólne:

- prezentacja programu przygotowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka; - uczenie się czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek; - uczenie sposobów wyrażania uczuć i szacunku do osób starszych; - przyzwyczajanie do kulturalnego zachowania się wobec swoich dziadków i osób starszych; - kształtowanie więzi uczuciowej z rodziną. Cele operacyjne:

każde dziecko:

- potrafi recytować wiersze i śpiewać piosenki, pokonywać nieśmiałość; - wie, w jaki sposób może wyrazić swoje uczucie do swoich dziadków; - potrafi okazać szacunek w stosunku do osób starszych; - potrafi kulturalnie zachować się, zgodnie z przyjętymi normami (kulturalnie zachowywać się podczas występu i przy stole podczas poczęstunku), wobec swoich dziadków i osób starszych; - potrafi złożyć życzenia swoim najbliższym.

Formy :- zbiorowa, indywidualna

Metody:- czynne, - słowne, - aktywizujące.Środki dydaktyczne : dekoracja nawiązująca do obchodzonego święta, odtwarzacz Cd, płyta z piosenkami, prezenty dla babci i dziadka ( dyplomy, kwiatki ze zdjęciem dziecka), korony dla babci i dziadka, opaski z bałwankami, młynek do kawy, wałek do ciasta, żelazko lub durszlak, tłuczek, chustka do zawiązania oczu, serduszka z masy solnej.

Przebieg:

1. Przy wejściu włożenie na głowę koron wszystkim babciom i dziadkom. Powitanie przybyłych gości przez nauczyciela a następnie przez dzieci.

2. Wiersze:

Dziś w naszej grupie jest bardzo wesoło

Bo bacie i dziadków widzimy wkoło.

Witamy Was wszystkich witamy

I na przedstawienie zapraszamy.

Kochamy nasze babcie i dziadków też kochamy.

W Dniu Babci i w Dniu Dziadka życzenia wam składamy.

3. Piosenka pt. ,,Riki tan":

Riki-tan, riki-tiki- tan, dla babuni kwiatki mam.Riki-tan, riki-tiki- tan, dla kochanej babuni kwiatki mam.Riki-tan, riki-tiki- tan, dziadziusiowi buzi dam.Riki-tan, riki-tiki-tan, kochanemu dziadziusiowi buzi dam.Riki-tan, riki-tiki-tan, dla was miejsce w sercu mam.Riki-tan, riki-tiki-tan, dla was miejsce na zawsze miejsce w sercu mam.

Żyj nam Babciu lat ze dwieście

boś najlepsza w całym mieście.

Gdy za bardzo rozrabiamy

Pod twe skrzydła uciekamy.

Ty nas zawsze wytłumaczysz

wszystkie błędy nam wybaczysz.

Bądź więc zdrowa, uśmiechnięta

tego życzą Ci wnuczęta.

W ten dzień, Dziadku nie psocimy

Tylko dobrze Ci życzymy.

Ty wybronisz nas od draki

Bośmy małe rozrabiaki.

Całujemy Cię serdecznie

Żyj nam Dziadku długo i wiecznie.

4. Piosenka pt. „Babciu droga, Dziadku drogi” :

Babciu, droga babciu, powiedz mi,czy potrafisz zrobić to, co my?My tupiemy, tup, tup, tup.Teraz babciu, ty to zrób! (bis)Dziadku, droga dziadku, powiedz mi,czy potrafisz zrobić to, co my?My klaszczemy, raz dwa, trzy,teraz dziadku zrób to Ty. (bis)Babciu, droga babciu, powiedz mi,czy potrafisz ...