koma
Znalazłam mój post na innym forum http://www.prawo-pracy.pl/forum/viewtop ... 6e5a1cdc42 ale niestety nie dostałam żadnej odpowiedzi więc ponawiam prośbę o odpowiedź na mój post na tym forum.
Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe
Pamiętaj, że urlop uzupełniający rozlicza się za lata kalendarzowe, a nie szkolne. Wg moich obliczeń w 2008 roku wykorzystałaś 44 dni (14 dni - ferie zimowe, 10 dni w czerwcu, 9 dni w lipcu i 11 dni w sierpniu) urlopu wypoczynkowego w naturze. Zatem za 2008 rok przysługuje Ci 12 dni urlopu uzupełniającego. W 2009 r. wykorzystasz 47 dni urlopu w naturze (16 dni w lipcu i 31 dni w sierpniu), zatem do uzupełnienia brakuje 9 dni. Urlop uzupełniający za 2008 i 2009 rok razem: 12 + 9 = 21 dni. Zatem, moim zdaniem, o ile nie pomyliłam się (niech ktoś to jeszcze sprawdzi), powinnaś mieć urlop uzupełniający do 21 września 2009 r.robur pisze:Kadrowa wyliczyła,że przysługuje mi urlop uzupełniający do 16.09
Tak, staż będziesz mieć kontunuowany od 16 lipca. Z tym, że czy na pewno tyle dni, ile wyliczyła kadrowa, to nie wiem. Mi wyszło inaczej, ale mogłam się pomylić, a poza tym niejasno piszesz: "do 10.09.Następnie miałam dwa dni przerwy (sobota,niedziela)" - z tego by wynikało, że 10.09.2008 r. był piątek, a tak nie było. Nieważne. Zakładam, że kadrowa dobrze wyliczyła.robur pisze:Kadrowa powiedziała,że moje zwolnienie łącznie wyniosło 325 dni i przysługuje mi kontynuowanie stażu.
Możesz kontunuować staż pracując na pół etatu, jak pisała koma.robur pisze:Ale ja chciałabym wrócić do pracy na pół etatu ewentualnie 12-14 godzin ale nie cały etat i chcę skorzystać z tego nowego przepisu abym wykorzystała urlop wychowawczy w niepelnym wymiarze czyli mogłabym będąc na wychowawczym pracować na pól etatu.Czy w takiej sytuacji (będąc na wychowawczym) mogę kontynuować staż?
Absolutnie nie ma potrzeby wypowiadać umowy i zawierać nowej. Trzeba tylko napisać do pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy zgodnie z:robur pisze:I czy faktycznie gdybym chciała wrócić do pracy na pół etatu musiałabym wypowiedzieć umowę i zawrzeć nową (mam umowę na czas nieokreślony na pełen etat).
Art. 186 7. KP
Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.
Bo w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego pracodawca nie może wypowiadać umowy pracownikowi. Skoro więc pracowałaś w pełnym wymiarze czasu pracy, to teraz on musi Ci zapewnić ten pełny wymiar. Ale oczywiście, jak pisałam wyżej, możesz wnioskować o zmniejszenie tego wymiaru, masz takie prawo.robur pisze:Dyrektor twierdzi,że ponieważ przed ciążą pracowałam w pełnym wymiarze czasu pracy i taką miałam umowę teraz po powrocie do pracy nie mogę pracować na pół etatu
Może podpisać nową umowę od 1.09, lecz nie musi. W czasie podpisywania możesz być na L4.maniam pisze:1. Czy dyrektor może podpisać ze mną nową umowę na kolejny rok od dnia 1.09.2009 do 31.08.2010 jeżeli jestem na zwolnieniu lekarskim? Czy w czasie podpisywania nowej umowy mogę być na L4 czy muszę pracować?
Urlop w placówkach nieferyjnych regulują te przepisy KN:maniam pisze:2. Czy w przypadku nauczycieli wych. przedszkolnego niewykorzystany urlop z powodu L4 można wykorzystać zaraz po macierzyńskim (oczywiście gdy będzie podpisana nowa umowa) i czy też jest to 6 tygodni?
Tu nie jestem pewna, ale zdaje się, że przysługuje Ci cały wymiar urlopu, tj. 35 dni roboczych (lub ekwiwalent za nie, gdyby umowy nie przedłużano) do wykorzystania we wskazanym przez Ciebie, ale uzgodnionym z pracodawcą terminie. Na Twój wniosek pracodawca musi udzielić Ci urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.Art. 64. 3. Nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.
5a. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której nie są przewidziane ferie szkolne, w przypadku nawiązania lub ustania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego, zgodnie z odrębnymi przepisami.
Nieprawda, wystarczy być w stosunku pracy w dniu porodu.Yoka pisze:poza tym prawo do płatnego macierzyńskiego nabywa się po 12 przepracowanych miesiącach