Dodaj publikację
Autor
Lidia Bieńczak
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
5,00
Pobrań
917

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Praca klasowa z matematyki dla klasy 4 z działu "Działania na liczbach naturalnych", dostosowana do programu "Matematyka wokół nas".
 Pobierz (doc, 32,5 KB)

Podgląd treści


.................................................... ..........................................
nazwisko i imię data

ZADANIE KLASOWE NR 1

Zadanie 1. Oblicz w pamięci:

49 + 35 = 64 – 37 = 120 · 100 = 74 : 1 =

59 + 68 = 82 – 38 = 56 – 0 = 0 · 67 =

52 = 23 = 72 = 69 : 69 =

23 ·100 = 32000 : 10 = 8000 : 100 = 13: 0 =
Zadanie 2. Oblicz stosując prawo rozdzielności:

19 · 5 =

32 · 6 =

42 : 3 =

Zadanie 3. Oblicz, pamiętając o kolejności wykonywania działań. Odszukaj słowa przyporządkowane wynikom obliczeń i zapisz hasło.

120 : 4 +6 · 5 =

55 – 37 – 18 =

56 – 36 : 4 - 6 · 7 =

|35 |60 |55 |0 |15 |25 |5 |
|dodawać |warto |tak |umieć |chcieć |można |liczyć |

Hasło.......................................................................................

Zadanie 4. Oblicz, stosując poznane własności działań:

a) 28 + 39 + 72 + 61 =

b) 2 · 89 · 5 =

c) 34 · 5 · 89 · 0 · 123 =

Zadanie 5. Jarek ma 12 pocztówek znad morza i 3 razy więcej z południa Polski. Ile wszystkich pocztówek ma Jarek?

Zadanie 6. Trasa trzydniowej wycieczki miała 42 km. Pierwszego dnia trzeba było przejechać 11 km, drugiego o 5 km więcej. Ile kilometrów zostanie do przejechania trzeciego dnia?

Zad.7. Autobus wyjechał sprzed szkoły o godzinie 845. Do Krakowa dojechał o godzinie 1110. Ile czasu trwała podróż?

Zadanie 8*. Za dwa kg brzoskwiń i 3 kg moreli zapłacono 23 zł, a za 2 kg brzoskwiń i 1 kg moreli zapłacono 13 zł. Ile kosztuje 1 kg moreli, a ile 1 kg brzoskwiń?