Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Skołd
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
112

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zbór tematycznie wybranych charakterystycznych zadań, które dotyczą zagadnień z kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa. Po wydrukowaniu, można wykorzystać je podczas lekcji powtórzeniowych, prac na lekcji, jako kartkówka lub praca klasowa. W związku ze zmianą podstawy programowej wybrane zagadnienia mogą być wykorzystane podczas zajęć dodatkowych.
 Pobierz (doc, 22,0 KB)

Podgląd treści


Kartkówka – zdarzenia niezależne i prawdopodobieństwo warunkowe
Grupa A

Zad.1. (1,5p)
Rzucamy trzy razy monetą. A – zdarzenie, że otrzymano reszkę w pierwszym i drugim rzucie, B – zdarzenie, że otrzymano reszkę w drugim lub trzecim rzucie. Czy zdarzenia A i B są niezależne?
Zad.2. (1,5p)
Rzucamy dwa razy kostką. A – zdarzenie, że pierwsza wypadła cyfra parzysta, B – zdarzenie, że wypadła suma oczek większa od 10. Czy zdarzenia A i B są niezależne?
Zad.3. (2p)
Rzucono dwiema kostkami do gry.
Iloczyn wyników na obu kostkach jest parzysty. Jakie jest prawdopodobieństwo, że iloczyn ten wynosi 12?

Grupa B

Zad.1. (1,5p)
Rzucamy trzykrotnie monetą. A – zdarzenie, że otrzymano co najmniej raz reszkę, B – zdarzenie, że otrzymano trzy orły lub trzy reszki. Czy zdarzenia A i B są niezależne?
Zad.2. (1,5p)
Rzucamy dwiema kostkami do gry. A – zdarzenie, że wyrzucono cyfrę 5 na kostce pierwszej, B – zdarzenie, że wyrzucono cyfrę 6 na kostce drugiej. Czy zdarzenia A i B są niezależne?
Zad.3. (2p)
Rzucono dwiema kostkami do gry.
Suma wyników na obu kostkach jest nieparzysta. Jakie jest prawdopodobieństwo, że suma ta wynosi 9?