Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ
ŚWIĘTA STRAŻAKA
Data : 8 maja 2005
Prowadzący : Adela Pałyga
Klasa : uczniowie klas I – VI
Hasło przewodnie : S T R A Ż A K U !
CHOĆBYŚ BYŁ NAJSZERSZY W BARACH
ZNAĆ SIĘ MUSISZ NA POŻARACH
Cele :
- zapoznanie z historią OSP w Drugni,
- poznanie bajki przeciwpożarowej „Ogień! Ogień!”
- pokazanie znaczenia pracy strażaka dla zapewnienia bezpieczeństwa każdego człowieka,
- zaprezentowanie największych szlagierów piosenki strażackiej (słowa własne),
- integracja zespołów klasowych,
- aktywizacja uczniów i budzenie odpowiedzialności za przygotowanie i przebieg uroczystości,
- wykonywanie zadań w sposób twórczy,
- okazywanie szacunku lokalnej tradycji obchodów Dnia Strażaka
Metody : czytanie, recytacja, śpiew, taniec
Formy : indywidualna, grupowa, zbiorowa
Środki dydaktyczne: nagrania linii melodycznych, stroje, sprzęt nagłaśniający,
laurki, dyplomy uznania,
Przebieg przedstawienia :
1. Powitanie przybyłych gości przez dyrektorkę szkoły.
2. Przedstawienie historii OSP w Drugni przez uczennicę z klasy V.
3. Czytanie i recytacja bajki przeciwpożarowej „Ogień! Ogień!” w wykonaniu uczennic z klas I – III.
4. Śpiewanie piosenki „Maleńka gwiazdka” w wykonaniu uczennicy klasy III.
5. Popis taneczny w wykonaniu uczennic klasy V.
6. Śpiewanie piosenki „Wiej wietrze wiej” w wykonaniu uczennicy klasy III.
7. „Festiwal Piosenki Strażackiej” w wykonaniu uczniów z klas IV – VI.
8. Wręczenie laurek dla przybyłych gości przez uczniów biorących udział w części artystycznej.
9. Podziękowanie przez komendanta OSP Drugnia dzieciom biorącym udział w występach.
10. Wręczenie przez komendanta OSP Drugnia dyplomów uznania za wieloletnią pracę społeczną na rzecz jednostki najstarszym członkom OSP Drugnia.
11. Wykonanie wspólnego zdjęcia.
ZBIORCZY ARKUSZ OBSERWACJI
W HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ
Nauczyciel : ADELA PAŁYGA
Klasa : klasy I - VI
Data : 8 maja 2005r.
Imię i nazwisko obserwatora : ...........................................................................
Temat hospitacji : ŚWIĘTO STRAŻAKA
Standard : Promowanie naszej szkoły poprzez prezentację efektów pracy uczniów i nauczycieli.
Skala : A – wszyscy
B – większość
C – niewielu
D - nieliczni
| | |OBSERWOWANE |
|KRYTERIA |WSKAŹNIKI |EFEKTY W SKALI |
| | |A |B |C |D |UWAGI |
|1. UCZEŃ ZNA SWOJĄ ROLĘ |1. Zna swój wyuczony: | | | | | |
| |- tekst, | | | | | |
| |- melodię, | | | | | |
| |- kroki taneczne | | | | | |
| |2. Wie o kolejności swoich wypowiedzi i zadań oraz kolegów. | | | | | |
| |3. Podchodzi emocjonalnie do swego występu. | | | | | |
| | | | | | | |
|2. UCZEŃ POTRAFI WŁAŚCIWIE SIĘ |1. Mówi: | | | | | |
|ZAPREZENTOWAĆ |głośno, | | | | | |
| |poprawnie, | | | | | |
| |wyraziście, | | | | | |
| |modulując głos, | | | | | |
| |stosując odpowiednią mimikę | | | | | |
| |2. Posiada strój dostosowany do swojej roli. | | | | | |
| |3. Jest zdyscyplinowany w czasie występu. | | | | | |
| |4. W zależności od przedstawianej sytuacji potrafi okazać powagę,| | | | | |
| |zadowolenie, radość | | | | | |
| |5. Podchodzi poważnie i odpowiedzialnie do swego występu | | | | | |
| |6. Ma świadomość, że efekty jego pracy przyczyniają się do | | | | | |
| |promowania naszej szkoły. | | | | | |
|3. UCZEŃ WSPÓŁPRACUJE W GRUPIE |1. Potrafi nawiązać współpracę z kolegami w grupie. | | | | | |
| | | | | | | |
| |2. Czuje się współodpowiedzialny za efekt przedstawienia. | | | | | |
| |3. Ma satysfakcję, że ...