Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz uroczystości dla dzieci 2 – 3 letnich.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – HIPCIA.
Treści programowe:
• Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości
Cele ogólne:
• Przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci
• Tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania
• Integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci, rodziców i nauczycieli
• Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie
Cele operacyjne:
• Dziecko bawi się zgodnie z rówieśnikami i rodzicami
• Dziecko pokonuje lęk przed występami publicznymi
• Dziecko inscenizuje ruchem treść piosenki
• Dziecko rozpoznaje i nazywa odgłosy lwa i słonia
• Dziecko maluje farbami
• Gra na instrumentach muzycznych.
Pomoce:
• Tekst przyrzeczenia
• Atrapa gałązki palmowej
• Medale z obrazkiem hipopotama oraz napisem „Wesoły Hipcio”
• Upominki: podkładka oraz „rożek obfitości”
• Tunel
• Różnego rodzaju instrumenty muzyczne
• Balony dla rodziców
• Chusta animacyjna
• Farby i waciki do malowania twarzy
• Płyty CD z odgłosami dzikich zwierząt, odgłosami dżungli (muzyka relaksacyjna), wesoła murzyńska piosenka
• Markery i folia samoprzylepna w kształcie chmurki
• Zaproszenia dla rodziców i pani dyrektor wcześniej przygotowane przez dzieci
• Napisy STACJA NR 1, 2, 3 z ilustracjami murzynka każda
• Gwizdek dla nauczyciela
• Ciasto, soki, kawa przygotowana przez rodziców.
Przebieg uroczystości.
Każdy rodzic przed rozpoczęciem uroczystości zapisuje samodzielnie na folii samoprzylepnej : np. mama Kasi, po to by każdy mógł się lepiej rozpoznać.
1. Posłuchajcie: dzisiaj jest bardzo ważny dzień – zostaniecie pasowani na prawdziwego przedszkolaka. Zanim to się stanie, musicie jednak przekonać wszystkich, że nadajecie się do grupy Hipciów.
2. Zapraszam was więc do Afryki – krainy, gdzie mieszkają hipopotamy.
3. Zabawa „Pociąg” (gwizdek).
Rodzice z dziećmi ustawiają się w pociąg; nauczycielka pyta: wszyscy gotowi? Ruszamy więc do krainy hipciów.
Śpiewamy : Jedzie pociąg…. Zawieź nas do Afryki. (jadą do sali nr 1).
4. STACJA NR 1 ( na drzwiach obrazek murzyna; w sali muzyka afrykańska lub odgłosy dżungli.
Żeby poruszać się bezpiecznie po afrykańskiej dżungli, musimy się trochę zamaskować, by nie zobaczyły nas groźne zwierzęta.
• MALOWANIE TWARZY – rodzice i dzieci wzajemnie malują sobie na twarzy różne wzory. Nauczyciel zaprasza do tańca w rytm muzyki afrykańskiej
Ustawiamy się w pociąg i odjeżdżamy – piosenka: jedzie pociąg …. konduktorze łaskawy zawieź nas do Afryki.
5. STACJA NR 2 - dojeżdżają ustawieni w pociąg ( później lwa, słonia, tygrysa).
ODSTRASZANIE GROŹNYCH ZWIERZĄT – instrumenty muzyczne, balony.
W dżungli jest bardzo dużo groźnych zwierząt. Wszyscy nasłuchują, próbują rozpoznać jakie to głosy. Spróbujemy je trochę odstraszyć, żeby trzymały się od nas z daleka.
Dzieci grają dowolnie na instrumentach muzycznych, a rodzice „strzelają” z uprzednio nadmuchanych balonów.
Po zabawie rodzice wychodzą do sali gimnastycznej (stacja nr3 i tam czekają na ...