Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć świetlicowych przeprowadzonych przez mgr Marzenę Ejsmont dn.21.11.2008r.
Temat: Wędrówki po Polsce.
Grupa wiekowa: 8 – 9 lat
Czas trwania: ok. 45minut
Cel ogólny: utrwalenie wiadomości na temat Polski.
Cele operacyjne:
uczeń:
▪ potrafi wskazać na mapie fizycznej poznane wcześniej miasta, najważniejsze góry i rzeki Polski
▪ wie jakie miasto jest obecnie stolicą Polski i które miasta pełniły tę funkcję w przeszłości
▪ zna popularne legendy dotyczące polskich miast i regionów
▪ zna symbole i barwy narodowe Polski
Metody: pogadanka, pokaz, metody praktycznego działania
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: plansza z krzyżówką, mapa fizyczna Polski, widokówki, ksero do uzupełnienia.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie „Iskierka”
1. Wprowadzenie do zajęć: rozwiązywanie krzyżówki z hasłem „Ojczyzna”.
2. Pogadanka utrwalająca: nauczyciel, prosi o zaznaczanie na mapie poszczególnych, miast, rzek ,kierunków geograficznych. Wspólnie z uczniami przypomina poznane wcześniej legendy i ciekawostki. Oglądanie widokówek miast polskich.
3. Podsumowanie zajęć: uczniowie uzupełniają ksero utrwalając wiedzę z zajęć.
4. Pożegnanie „Iskierka”
KRZYŻÓWKA
1. Tak nazywa się nasz kraj.
2. Brat Małgosi z bajki dla dzieci.
3. Kolor dolnej części naszej flagi.
4. Ptak w godle Polski.
5. Najwyższe polskie góry.
6. Stolica naszego kraju.
7. Zajmuje najwyższy urząd w naszym państwie.
8. Największa polska rzeka.
|1 | | | |
3 |
| | | | | | | | |4 |
| | | | | |5 |
| | | | | |6 |
| | | | | | | | |7 |
| | | | | | | | | |8 |
| | | | | |
Hasło: ………………………………………….