Dodaj publikację
Autor
Anna Rudzińska
Data publikacji
2010-09-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
255

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Sprawdzian dla klasy IV z liczb naturalnych.
 Pobierz (docx, 13,0 KB)

Podgląd treści

kl.IV

Zad.1 Dokończ podane zdania:

a) Wynik mnożenia nazywamy ………………………………….................. b) Wynik dzielenia nazywamy ………………………………………………………..

Zad.2 Wpisz nazwy w kropki a w kratki wyniki:

cennik

a) 91 + 27=

………………..

………….............. …………………..

b) 86 - 34=

……………………

.............................. …………………..

Zad.3Oblicz ile zapłacisz:

a) za1kg mąki, 1kg jabłek, 2kg soli?

b)za 3kg gruszek, 1kg soli, 2kg bananów, 1kg cukru?

nazwa

cena za 1kg

mąka

cukier

sól

ryż

gruszki

jabłka

śliwki

banany

80gr

75gr

1zł 20gr

95gr

1zł 50gr

3zł

2zł 60gr

5zł

Zad.4 Oblicz w pamięci:

a) 66 + 0 +11 + 2= b) 83 + 12+ 0 + 6= c) 19 + 32 + 11 = d) 25 + 16 + 45 + 24 =

Zad.5 Jola kupiła buty za 98zł, spodnie za 52zł oraz bluzkę za 46zł. Ile razem pieniędzy wydała Jola?