Dodaj publikację
Autor
Monia
Data publikacji
2011-01-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
348

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Kilka zadań utrwalających wiadomości.
 Pobierz (doc, 25,5 KB)

Podgląd treści


Zadania

Termin oddania 15.12.2010

1. Wykonaj podane obliczenia:
a) 8,3 – 1,2 x 0,4 =
b) 6,41 + 5,46 : 5,2 =
c) 3,91 : 2,3 + 0,75 x 10 =

2. Pan Marek ma samochód, którym przejechał już 7456,49 km. Po przejechaniu 1000 km powinien wymienić olej. Ile jeszcze kilometrów może pokonać pan Marek w swoim samochodzie, zanim będzie musiał wymienić olej silnikowy?
3. Ola miała 70 zł. Kupiła farby plakatowe za 14,35 zł i zeszyt, który był tańszy od farb o 7,11 zł. Teresa miała 50 zł i kupiła tylko farby – takie jak Ola . Czy każda z dziewczynek za resztę pieniędzy, jaka jej została, będzie mogła kupić piórnik który kosztuje mniej niż 43 zł?
4. Latem wilk mógłby zjeść średnio 2,5 kg pożywienia dziennie. Ile pożywienia potrzebowałoby stado wilków składające się z 5 osobników na cały lipiec?
5. Jesienią kupiono 250 kg ziemniaków, które mają być przechowywane
w skrzynkach. W jednej skrzynce mieści się 15 kg ziemniaków. Ile skrzynek należy przygotować na te ziemniaki?
6. W hurtowni warzyw ziemniaki kosztowały 0,85 zł za 1 kg. Właściciel sklepu kupił 15 worków tych ziemniaków po 20 kg w każdym. W swoim sklepie sprzedał je
w cenie 1,20 zł za 1 kg. Oblicz, ile wyniósł zysk właściciela sklepu po sprzedaniu ziemniaków.

Zadania

Termin oddania 15.12.2010

1. Wykonaj podane obliczenia:
a. 8,3 – 1,2 x 0,4 =
b. 6,41 + 5,46 : 5,2 =
c. 3,91 : 2,3 + 0,75 x 10 =

2. Pan Marek ma samochód, którym przejechał już 7456,49 km. Po przejechaniu 1000 km powinien wymienić olej. Ile jeszcze kilometrów może pokonać pan Marek w swoim samochodzie, zanim będzie musiał wymienić olej silnikowy?
3. Ola miała 70 zł. Kupiła farby plakatowe za 14,35 zł i zeszyt, który był tańszy od farb o 7,11 zł. Teresa miała 50 zł i kupiła tylko farby – takie jak Ola . Czy każda z dziewczynek za resztę pieniędzy, jaka jej została, będzie mogła kupić piórnik który kosztuje mniej niż 43 zł?
4. Latem wilk mógłby zjeść średnio 2,5 kg pożywienia dziennie. Ile pożywienia potrzebowałoby stado wilków składające się z 5 osobników na cały lipiec?
5. Jesienią kupiono 250 kg ziemniaków, które mają być przechowywane
w skrzynkach. W jednej skrzynce mieści się 15 kg ziemniaków. Ile skrzynek należy przygotować na te ziemniaki?
6. W hurtowni warzyw ziemniaki kosztowały 0,85 ...