Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
„W MISIOLANDII”
Scenariusz imprezy z okazji
Światowego Dnia Pluszowego Misia
Cele:
- kształtowanie szacunku dla zabawek i książek,
- rozwijanie u dzieci koleżeństwa,
- rozwijanie aktywnej postawy w czasie imprezy okolicznościowej,
- wzbogacenie słownictwa.
Impreza odbywa się w klasie, w której zorganizowana jest wystawa pluszowych misiów (przyniesionych przez uczniów) i książek o misiach. Na ścianach rozwieszone są ilustracje przedstawiające bajkowe misie oraz niektóre gatunki niedźwiedzi. Wśród ilustracji rozmieszczone są napisy w formie haseł:
„Witamy w Misiolandii” „Niech żyją misie”
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest miś”
Zorganizowany jest także kącik „z małym co nieco”, w którym znajduje się miód, chrupki, paluszki i inne słodycze.
Przebieg imprezy:
1. Powitanie dzieci wchodzących do „Misiolandii” przez podającego „łapę” chłopca w stroju misia. Wręczenie każdemu dziecku „biletu wstępu” na imprezę. Biletami są cukierki lub lizaki.
2. Powitanie dzieci przez prowadzącego imprezę: „Witamy was na wystawie misiów zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia”, który obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Święto to obchodzimy od 2002 roku, bowiem w tym właśnie roku minęła setna rocznica powstania maskotki misia.
3. Wysłuchanie krótkiej historii powstania pluszowego misia opowiedzianej przez przebranego chłopca:
„ Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodote Roosevelt, będąc na polowaniu, przeciwstawił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Bergman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć jak się będą sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością”.
4. Śpiewanie przez uczniów klas I – III piosenki „Jadą, jadą misie” – nauka piosenki
Jadą, jadą misie
Tra la tra la la
Śmieją im się pysie
Cha cha cha cha
Przyjechały do lasu
Narobiły hałasu
Przyjechały do boru
Narobiły rumoru
5. Prezentacje klas – uczniowie z poszczególnych klas I – III śpiewają piosenki, recytują wiersze, opowiadają anegdoty. Program ten przygotowany jest wcześniej przez dzieci pod kierunkiem wychowawców.
6. Zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Rolę niedźwiedzia odgrywa chłopiec
w stroju misia.
7. Zgadywanki. Prowadzący czyta zagadki o misiach. Dzieci indywidualnie podają odpowiedzi. Za prawidłową odpowiedź chłopiec w stroju misia nagradza je słodyczami.
ZAGADKI
1) Żółte futerko
Czerwony kubraczek ...