Dodaj publikację
Autor
SNOPEK MAŁGORZATA
Data publikacji
2011-04-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
150

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Żyjemy w świecie, w którym Prawa Dziecka są zbyt często łamane. Dziecko należy chronić przed wszelkim złem, ale i ono samo powinno znać swoje prawa i wiedzieć gdzie je odnaleźć. Każde dziecko jest naszą przyszłością.
 Pobierz (docx, 12,2 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć

Temat; Prawa Dziecka

Prowadzący; mgr Małgorzata Snopek

Data; 28.03.2011

Czas trwania;90 min.

Cel ogólny; poznanie przez wychowanków Praw Dziecka

Cel terapeutyczny; wychowanek czuje się akceptowany i potrafi wyrażać swoje myśli

Cele operacyjne;

-Wychowanek zna swoje prawa

- Wychowanek rozumie poszczególne prawa

- wychowanek wie gdzie odnaleźć prawa dziecka

Metody pracy; dyskusja, burza mózgów, elementy artterapii

Formy pracy; indywidualna i grupowa

Środki dydaktyczne; arkusze papieru, gazety, kredki, klej, nożyczki, karta pracy

Przebieg zajęć;

Powitanie wychowanków i zapoznanie z tematem zajęć

Wprowadzenie do zagadnienia ;

- definicja - co to są prawa dziecka

- dyskusja – gdzie spotykamy się z prawami i po co istnieją?

3) Rozdanie kart pracy „Katalog Praw Dziecka”. Analiza karty pracy – praca w podzespołach

4) Omówienie poszczególnych kategorii praw przez podzespoły (pod kontrolą prowadzącego)

- prawa i wolności osobiste

- prawa socjalne

- prawa kulturalne

- prawa polityczne

Wychowankowie po naradach w podzespołach prezentują swoje rozumienie poszczególnych praw. Ilustrują je swoimi przykładami z życia. Inne podzespoły mają prawa korygować przedstawione rozumienie praw lub dodawać własne komentarze.

5) Każdy wychowanek losowo wybiera pasek z wypisanymi prawami by przedstawić go graficznie. Wychowankowie korzystają z wycinków kolorowych gazet i przy pomocy własnych rysunków przedstawiają rozumienie wylosowanego prawa. Podczas pracy wychowankowie konsultują się między sobą i z prowadzącym.

6) Wystawa prac i krótkie omówienie przez autorów

7) Podsumowanie zajęć