Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Purzycka
Data publikacji
2011-06-08
Średnia ocena
1,00
Pobrań
327

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt z zajęć  Temat: : GRY I ZABAWYDYDAKTYCZNE Czas zajęć świetlicowych: 60 minut
 Pobierz (doc, 25,0 KB)

Podgląd treści


Agnieszka Purzycka

Konspekt z zajęć przeprowadzonych w Publicznej Szkole Podstawowej
w Opolnie Zdroju w dniu 18.04.2011 roku

Temat: : GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE
Czas zajęć świetlicowych: 60 minut

Cele zajęć :
- poznanie przez uczniów zasad gier i zabaw stolikowych korzystając z pisemnej instrukcji
- przestrzeganie przez uczniów zasad gier i ukladanek
- poznanie jednej z form relaksu
- poznanie wyliczanki „Ence pence”
- stwarzanie możliwości współdziałania i współpracy w grupie oraz właściwej komunikacji

Cele sformułowane w języku ucznia:
- Jak korzystać z gier i układanek stolikowych?
- Kiedy gry i układanki będą dla nas przyjemnością?
- Jakie znamy wyliczanki?

Nacobezu: Jak zgodnie i z przyjemnością korzystać wspólnie z gier i zabaw stolikowych w świetlicy szkolnej?

Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczniów, zapoznanie grupy z celami zajęć i nacobezu;
2. Opracowanie zasad zgodnej zabawy podczas korzystania z gier stolikowych;
3. Propozycje dzieci wierszyków-wyliczanek. Nauka wyliczanki „Ence pence”;
4. Podział uczniów na grupy, przydział i objaśnienie zadań;
5. Zabawy i gry w grupach przy stolikach ( ze zmiana stanowisk po wyznaczonym czasie)
6. Podsumowanie zajęć

Pytanie kluczowe dla uczniów: Czy znam już wszystkie świetlicowe gry?

Materiały i pomoce dydaktyczne: Gry dydaktyczne i układanki pozyskane z programu „Radosna Szkoła” ( Magnetyczne bierki, Magnetyczne ścieżki, Ruchomy świat w dwóch wymiarach, drewniane klocki), szary papier, marker, instrukcje do gier, wyliczanka „Ence pence”.