Dodaj publikację
Autor
Dorota Jaskowicz
Data publikacji
2011-10-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
389

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Liczby dziesiętne - zadania dla klasy VI.
 Pobierz (doc, 87,5 KB)

Podgląd treści


Liczby dziesiętne

Zadanie 1. Oblicz sposobem pisemnym

a) 14,68 + 2,35 = b) 9,8 + 28,46 = c) 68,82 – 9,7 = d) 138,3 – 57,04 =

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Zadanie 2. Oblicz sposobem pisemnym

b) 12,04 x 2,5 = b) 4,8 x 34,57 = c) 7,2 : 0,9 = d) 13,072 : 0,43 =

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Zadanie 3.

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg?

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Odp.: …………………………………………………………………………………………….

Zadanie 4.

Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kilogram i zapłacił 6,30 zł. Ile ważył winogron?

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Odp.: …………………………………………………………………………………………….