Dodaj publikację
Autor
Marzena Grzegorczyk
Data publikacji
2012-05-07
Średnia ocena
0,00
Pobrań
216

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz jest jedną z form obrzędowości w świetlicy szkolnej, odbywa się każdego roku, w tym samym czasie, a dzieci są zachwycone i bardzo angażują się w występy.
 Pobierz (docx, 387,6 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI ŚWIETLICOWEJ

Konkurs: „Dziecięcy Mam Talent”

Nauczyciel prowadzący: Marzena Grzegorczyk

Cele:

Uczeń potrafi zaprezentować swoje zdolności przed publicznością.

Uczeń rozwija swoje umiejętności opanowania, skupienia i pohamowania uczucia wstydu.

Uczeń wie, jak należy zachować się podczas występu koleżanki/kolegi.

Uczeń kształtuje w sobie uczucie empatii.

Uczeń wie, jak zachęcić do działania rówieśników i ich wspierać.

Uczeń inspiruje swoim zachowaniem innych do działania.

Uczeń potrafi wyrazić pozytywne emocje podczas występu nawet, jeśli występ nie przypadł mu do gustu.

Pomoce: „Karta Jury”, długopisy, odtwarzacz płyt CD, płyta CD z muzyką rozrywkową, materac, poducha, telefony z SMS-ami, dyplomy, medale, dobry humor

Czas trwania: około 60 minut

Część wstępna

Nauczyciel przed przybyciem zaproszonych gości wita się z dziećmi w umówiony dla nich sposób:

Cześć – podanie sobie prawych dłoni,

Hej – zrobienie tzw. „żółwika”,

O.K. – pokazanie sobie symbolu o.k. przez trzymanie zaciśniętej dłoni w pięść z uniesionym kciukiem w górę.

Następnie nauczyciel wita przybyłych gości – Panie uczące klasy starsze - dziękuje za przybycie, wskazuje miejsca, które zostały przeznaczone dla komisji oraz wraz z dziećmi śpiewa „Powitalną piosenkę” i pokazuje:

„Na powitanie wszyscy razem – dwa kroki w przód i w tył z jednoczesnym ukłonem,

Hip hip hura – klaśnięcie w dłonie,

Hip hip hura – podskok,

Hip hip hura – klaśnięcie w dłonie,

Z całego serca wszyscy razem - dwa kroki w przód i w tył z jednoczesnym ukłonem,

Witamy się, witamy się, witamy się – pomachanie do siebie nawzajem w różne strony.”

Nauczyciel prosi dzieci o zajęcie miejsc na dywanie, wskazuje, gdzie będą odbywały się występy, motywuje dzieci do jak najlepszego zaprezentowania się i pokazania swojej umiejętności; komisji sędziowskiej wręcza „Kartę Jury” i objaśnia, również dzieciom, formę oceny sędziowskiej. (Sędziowie mają do dyspozycji od 1 do 5 punktów i przyznają odpowiednią ilość w miarę uznania, jak występ się podobał).

Nauczyciel prosi dzieci o szczególną ostrożność przy wykonywaniu swoich pokazów, zwłaszcza tych akrobatycznych i życzy miłej zabawy.

Część zasadnicza

Przebieg konkursu następuje według ustalonej kolejności, nauczyciel prezentuje każdego uczestnika i zapowiada, co będzie przez niego wykonywane; podczas występów w tle puszcza muzykę rozrywkową.

Uczestnicy

Rodzaj wykonanego „talentu”

1. Jakub

fiflaki

2. Maksymilian

stanie na głowie

3. Kamil

taniec

4.Maja

taniec

5.Adam

taniec

6.Paulina

Klaudia

Kornelia

Karolina

taniec

7. Julia

śpiew

8. Dominik

sztuczka z balonem

9. Dariusz

gwiazda i chodzenie na kolanach

10. Marcel

szpagat

11. Kajetan

triki

12. Daniel

triki

13. Aron

triki

14. Szymon

triki

15. Iweta

śpiew

16. Wiktoria

śpiew

Po występie ostatniego uczestnika komisja ...