Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Wykonywanie obliczeń dotyczących zakupów KLAS A IV
KARTA PRACY DLA GRUPY
Uczniowie pracują w grupie ( po 2 osoby). Każdy rząd otrzymuje różne działania do obliczenia.
Rząd I
Adam dostał od taty 20 zł na zakupy w sklepie sportowym. Jakie zakupy może zrobić? Ile zostanie mu reszty? Zapisz obliczenia.
PIŁKA PLAŻOWA 15, 30 zł
PIŁKA DO SIATKÓWKI 14 zł 60 gr
KĄPIELÓWKI 8, 40 zł
KLAPKI 9 zł 90 gr
Rząd II
Adam dostał od taty 20 zł na zakupy w sklepie sportowym. Jakie zakupy może zrobić? Ile zostanie mu reszty? Zapisz obliczenia.
PIŁKA NOŻNA 12, 50 zł
PIŁKA DO TENISA 14 zł
CZEPEK NA BASEN 6, 90 zł
KLAPKI 9 zł 90 gr
Rząd III
Adam dostał od taty 20 zł na zakupy w sklepie sportowym. Jakie zakupy może zrobić? Ile zostanie mu reszty? Zapisz obliczenia.
LOTKI DO BADMINTONA 6, 60 zł
PIŁKA PLAŻOWA 15 zł 30 gr
KĄPIELÓWKI 8, 40 zł
RĘKAWICZKI NA ROWER 13 zł 90 gr
KARTA PRACY DLA UCZNIA
Praca indywidualna – uczniowie rozwiązują po dwa zadania tekstowe.
Zad 1
Oblicz, ile kosztuje namiot po obniżce?
Cena709 zł
Cena
709 zł
taniej o 199 zł
taniej o 199 zł
Zad 2
O ile złotych obniżono cenę leżaka?
85, 20 zł
85, 20 zł
62 zł 50 gr
62 zł 50 gr
KARTA PRACY DLA GRUPY
Uczniowie pracują w grupie (po 2 osoby). Obliczają działania i odczytują hasło.
Wykonaj obliczenia sposobem pisemnym. Ułóż wyniki od największego do najmniejszego i odczytaj hasło.
17, 40 zł + 11, 56 zł U
23 zł 60 gr + 5 zł 45 gr K
48, 62 zł – 21, 35 zł P
176 zł 28 gr – 91 zł 67 gr A
47, 26 zł – 21, 32 zł Y
256 zł 48 gr + 17, 38 zł Z