Dodaj publikację
Autor
Beatrycze Komuda, Aneta Domagała
Data publikacji
2013-01-14
Średnia ocena
0,00
Pobrań
45

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Halloween - Stworzenie Księgi Zaklęć - Scenariusz Halloween. Opracowanie: Beatrycze Komuda, Aneta Domagała.
 Pobierz (docx, 13,4 KB)

Podgląd treści

Scenariusz Halloween

Data: 31.10.2012Przygotowały: Aneta Domagała i Beatrycze KomudaUczestnicy: dzieci 3,4 i 5-letnieMiejsce: sala przedszkolnaTemat: Stworzenie Księgi ZaklęćCELE OGÓLNE:- integrowanie dzieci ze środowiskiem przedszkolnym- zapoznanie dzieci ze zwyczajami związanymi z Halloween- tworzenie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie - rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej poprzez zabawę 

CELE OPERACYJNE:Dziecko:- bawi się zgodnie z innymi dziećmi- potrafi zaśpiewać piosenkę- mówi wierszyk- potrafi wymienić zwyczaje związane z Halloween

METODY:praktyczne– zabawy, tańcepodająca– pogadanka na temat zwyczajów związanych z Halloween, eksponująca– zamek duchów, peleryna, Księga Zaklęć

FORMY PRACY:zbiorowa– jednolitaindywidualna– jednolita w parach 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:piosenka „Czarownica z księżyca”, „Pieczemy ciasto”- Klanza, peleryna, Księga Zaklęć, zamek czarnoksiężnika Leona, kartki z zaklęciami zawinięte w rulon, dynie z papieru, balony

PRZEBIEG:1. Powitanie „strasznych” halloween'owiczów.

2. Pogadanka z dziećmi na temat tradycji Halloween'owej. 3. Przedstawienie się Dyni i Czarownicy bez peleryny - Dynia i Czarownica opowiadają dzieciom o tym, jak zły czarnoksiężnik Leon ukradł Czarownicy jej magiczną pelerynę. Tłumaczą, że muszą odzyskać pelerynę, a jedynym sposobem jest stworzenie Księgi Zaklęć.4. Zbieranie zaklęć do Wielkiej Księgi Zaklęć: - „Taniec z miotłą przy muzyce” – Dzieci naśladują lot na miotle przy piosence „Czarownica z księżyca” - po zakończonej piosence Dynia oznajmia, że słyszała jak spada jakieś zaklęcie. Dzieci poszukują ukrytej w sali kartki zawiniętej w rulon. Wychowawczyni wybrana z dowolnej grupy wyczytuje zapisane na tej kartce zaklęcie i oddaje kartkę Dyni. - „Walka na miny” - dzieci straszą się nawzajem - Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.- „Taniec z balonem przy muzyce” - po zakończonym tańcu powtarza się sytuacja z zaklęciem. - „Gabinet figur woskowych” — zabawa ruchowa z zatrzymaniem na określony sygnał — dzieci poruszają się przy muzyce po całej sali, kiedy muzyka milknie, zatrzymują się przyjmując dowolną pozę i stoją nieruchomo, jak woskowe figury.  Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.- „Który balon pęknie pierwszy” – dzieci z zawiązanymi oczami idą w kierunku balonów. Siadają na balon tak aby pękł. Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.5.  Stworzenie Księgi Zaklęć. Wspólne czarowanie - po wypowiedzeniu umówionego wcześniej z dziećmi zaklęcia- Czarownica odzyskuje swoją pelerynę. 6.  W nagrodę za pomoc Czarownicy, ta proponuje dzieciom upieczenie ciasta – wykonanie ilustracji ruchowej do muzyki „Ciasto” wg Klanya.7. „Dynia”- dzieci otrzymują wielką dynie z papieru (1 dynia na grupę). Zadaniem dzieci jest położenie jej w sali na honorowym miejscu.8. Zdjęcia grupowe na tle zamku dla chętnych grup.

Zaklęcia:„My jesteśmy straszne zmory.Bardzo groźne z nas upiory.Jeśli nie chcesz się nas bać.Musisz ...