Dodaj publikację
Autor
Anna Latoszek
Data publikacji
2013-05-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
162

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Hospitacja klasa VI prostopadłościany.
 Pobierz (doc, 35,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji z matematyki

Klasa : IV
Przedmiot: matematyka
Nauczyciel : Anna Latoszek

Temat: Prostopadłościan i sześcian.

Cele operacyjne
Uczeń:
• wyróżnia prostopadłościany i sześciany spośród innych figur przestrzennych,
• poznaje terminologię dotyczącą figur przestrzennych

Forma pracy: praca indywidualna, zespołowa

Pomoce dydaktyczne: podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zestaw figur przestrzennych
(pudełka przyniesione przez uczniów oraz modele szkolne),
tablica interaktywna, projektor multimedialny

Przebieg lekcji:

1. Część nawiązująca:

← zapoznanie uczniów z tematyką i celami lekcji

← stawiam na biurku pudełko w kształcie prostopadłościanu i proszę uczniów o podniesienie przedmiotów, które mają podobny kształt

2. Część właściwa:

← metodą burzy mózgów zbieram informacje dotyczące odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czym różnią się wybrane figury przestrzenne od pozostałych?

2. Jakie są wspólne cechy tych figur przestrzennych?

← podaję nazwę omawianych figur przestrzennych i zapisuję na tablicy pierwszą część tematu lekcji

← uczniowie zapoznają się z rysunkiem w podręczniku, na którym użyto prawidłowej terminologii figur przestrzennych

← powtarzam zabawę z wyborem figury, ale tym razem wybieram sześcian i proszę uczniów o podniesienie podobnych przedmiotów

← uczniowie zastanawiają się nad cechami, które wyróżniają sześciany spośród innych prostopadłościanów, stosując już słowa: ściana, wierzchołek, krawędź

← podaję nazwę poznanego prostopadłościanu i zapisuję na tablicy drugą część tematu lekcji

← posługując się tablicą interaktywną, uczniowie wskazują wierzchołki, krawędzie i ściany prostopadłościanów

3. Podsumowanie:

← uczniowie podają przykłady przedmiotów w kształcie sześcianu i prostopadłościanu

← podsumowanie aktywności uczniów, oceny

4. Praca domowa:

← ćwiczenie 1 i 2 z zeszytu ćwiczeń str.41