Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
sz_bal, 2013-06-19, ocena:
zad. nr x/ podręcznik str. xxx zad. nr x/ podręcznik str. xxx po co to publikować? Strata czasu
mb834, 2013-06-19
czy to są pomoce środki dydaktyczne? kredki, kolorowa kreda, kątomierz, ołówek, linijka
KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
Nazwisko i imię: Miękina Marzena
Data: 01.12.2010r. Klasa: VI Czas trwania zajęć: 45 min
Temat: Algorytm pisemnego dzielenia liczb dziesiętnych – ćwiczenia.
Wprowadzenie:
Na wcześniejszej lekcji uczniowie nauczyli się dzielić liczby dziesiętne przez liczby dziesiętne.
Cele ogólne:
Przypomnienie uczniom algorytmu pisemnego mnożenia i dzielenia liczb dziesiętnych.
Cele szczegółowe – operacyjne:
uczeń zna pojęcie algorytmu pisemnego dzielenia liczb dziesiętnych,
uczeń potrafi dzielić liczby dziesiętne przez liczby naturalne,
uczeń potrafi dzielić liczby dziesiętne przez liczby przez liczby dziesiętne,
uczeń potrafi korzystać z kalkulatora,
uczeń potrafi mnożenie liczb dziesiętnych przez 10, 100, 1000,....
uczeń potrafi mnożenie liczb dziesiętnych,
uczeń potrafi znajomość kolejności wykonywania działań,
uczeń potrafi kurs waluty, skup i sprzedaż walut.
Metody nauczania
problemowe (aktywizujące ucznia do myślenia);
praktyczne (ćwiczenia praktyczne);
dyskusja.
Formy pracy
ćwiczenia indywidualne;
przy tablicy;
zbiorowa.
Materiały i pomoce wykorzystane podczas lekcji:
zeszyt przedmiotowy;
podręcznik „Matematyka 2001";
zeszyt ćwiczeń;
Przebieg lekcji:
Sprawdzenie obecności.
Sprawdzenie pracy domowej: wszyscy uczniowie przynoszą zadanie domowe do sprawdzenia.
Podanie tematu lekcji. Uczniowie zapisują w zeszytach temat lekcji.
Przypomnienie dzielenia liczb dziesiętnych przez liczby jednocyfrowe oraz przez liczby dziesiętne.
Rozwiązywanie zadań otwartych:
zadanie 7 podręcznik str. 94,
zadanie 8 podręcznik str. 94,
zadanie 9 podręcznik str. 94,
zadanie 11 podręcznik str. 94,
zadanie 12 podręcznik str. 94,
Podsumowanie lekcji – ocena pracy uczniów.
Zadanie pracy domowej.
ćw. A1, A2 z ćwiczeń str.
Opracowała: