Dodaj publikację
Autor
Marzena Miękina-Depta
Data publikacji
2013-06-17
Średnia ocena
1,00
Pobrań
166

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Procentowe diagramy prostokątne i kołowe. Kl. 6.
 Pobierz (docx, 16,8 KB)

Komentarze

sz_bal, 2013-06-19, ocena:

zad. nr x/ podręcznik str. xxx zad. nr x/ podręcznik str. xxx po co to publikować? Strata czasu

mb834, 2013-06-19

czy ktoś skorzysta z tej pomocy?!

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

Nazwisko i imię: Miękina Marzena-Depta

Data: 29.11.2011r. Klasa: VI Czas trwania zajęć: 45 min

Temat: Procentowe diagramy prostokątne i kołowe.

Wprowadzenie:

Przypomnienie i utrwalenie wiadomości o diagramach procentowych.

Cele ogólne:

Zapoznanie z diagramami procentowymi, kształtowanie umiejętności sporządzania, odczytywania oraz interpretacji informacji odczytywanych z diagramów procentowych.

Cele szczegółowe – operacyjne:

uczeń rozumie pojęcie procentu;

uczeń potrafi zamienić ułamek na procent i odwrotnie;

uczeń wie, że całość to 100%;

uczeń potrafi przeprowadzić ankietę;

uczeń potrafi posługiwać się kątomierzem;

uczeń rozpoznaje rodzaje diagramów;

uczeń potrafi odczytać i zinterpretować diagramy procentowe;

uczeń potrafi zaprojektować i narysować diagram procentowy;

uczeń zauważa, że wokół niego (w telewizji, w prasie....) króluje matematyka.

Metody nauczania:

problemowe (aktywizujące ucznia do myślenia);

praktyczne (ćwiczenia praktyczne);

dyskusja;

„Burza mózgów”.

Formy pracy:

praca samodzielna,

praca przy tablicy,

praca zbiorowa,

odpowiedź ustna.

Materiały i pomoce wykorzystane podczas lekcji:

zeszyt przedmiotowy;

podręcznik „Matematyka wokół nas";

karty pracy;

kredki, kolorowa kreda, kątomierz, ołówek, linijka.

Przebieg lekcji:

Sprawdzenie obecności.

Przypomnienie poprzedniej lekcji.

Podanie tematu lekcji. Uczniowie zapisują w zeszytach temat lekcji.

Nauczyciel pokazuje i omawia diagram kołowy, prostokątny, słupkowy.

Uczniowie otwierają książki na stronie 148 i 149 oraz 151 i 152– omówienie poszczególnych przykładów.

Rozwiązywanie zadań otwartych:

zadanie 1 podręcznik str. 150,

zadanie 2 podręcznik str. 150,

zadanie 3 podręcznik str. 150,

zadanie 2 podręcznik str. 153,

zadanie 3 podręcznik str. 153.

Podsumowanie lekcji – ocena pracy uczniów.

Zadanie domowe długoterminowe ( metoda projektu ):

odszukać w gazetach 2 diagramy procentowe i zinterpretować je;

karty pracy.

Opracowała: