Dodaj publikację
Autor
Jolanta Micińska
Data publikacji
2013-11-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
205

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji w klasie 4 z elementami oceniania kształtującego. Tema: Kolejność wykonywania działań.
 Pobierz (doc, 57,0 KB)

Podgląd treści


K O N S P E K T Z A J Ę Ć

|Nauczyciel: |Jolanta Micińska |
|Przedmiot: |matematyka |
|Klasa: |4 B |
|Data: |27.09.2013 |
|Temat: |Kolejność wykonywania działań |
|Czas: |5 lekcja, 11:55-12:40 |
|Miejsce zajęć: |Sala nr 4 Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły w Pieckach |
|CELE: Po zakończonych zajęciach uczeń powinien: podać kolejność wykonywania działań, stosować poznane reguły wykonywania działań w obliczeniach |
|POZIOM |KATEGORIA |CELE |
| | |FORMUŁOWANE |FORMUŁOWANE |
| | |W JĘZYKU NAUCZYCIELA |W JĘZYKU UCZNIA |
|WIADOMOŚCI|A |Uczeń powinien |Poziom |kolejność wykonywania działań, gdy nie występują |utrwalicie kolejność wykonywania działań |
| | |p a m i ę t a ć: |wymagań P |nawiasy | |
| | | |Poziom |kolejność wykonywania działań, gdy występują nawiasy | |
| | | |wymagań PP | | |
| |B |Uczeń powinien |Poziom wymagań|kolejność wykonywania działań, gdy nie występują |poznacie kolejność wykonywania działań |
| | |r o z u m i e ć: |P |nawiasy | |
| | | |Poziom wymagań|kolejność wykonywania działań, gdy występują nawiasy | |
| | | |PP | | |
|UMIEJĘTNOŚ|C |Uczeń powinien |Poziom wymagań|obliczać wartość wyrażeń arytmetycznych |będziecie rozwiązywać zadania dotyczące |
|CI | |w sytuacjach |P |dwudziałaniowych bez użycia nawiasów |kolejności wykonywania działań |
| | |t y p o w y c h: | | | |
| | | |Poziom |obliczać wartości wyrażeń arytmetycznych | |
| | | |wymagań PP |dwudziałaniowych z uwzględnieniem kolejności działań i| |
| | | | |nawiasów | |
| |D |Uczeń powinien |Poziom |obliczać wartość wyrażeń arytmetycznych |będziecie rozwiązywać zadania dotyczące |
| | |w sytuacjach |wymagań P |dwudziałaniowych bez użycia nawiasów |kolejności wykonywania działań |
| | |p r o b l e m o w y c h: | | | |
| | | |Poziom |obliczać wartości wyrażeń arytmetycznych | |
| | | |wymagań PP |dwudziałaniowych z uwzględnieniem kolejności działań i| |
| | | | |nawiasów | |
|OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE: |
|NaCoBeZU – doraźne |prawidłowy zapis na tablicy i w zeszycie |
|NaCoBeZU – stałe |poprawność obliczeń matematycznych, języka matematycznego |
|REALIZOWANE |3.8-rozumowanie, uczeń ustala sposób rozwiązania zadania oraz prezentacji tego rozwiązania |
|STANDARDY | |
|WYMAGAŃ | |
|EGZAMINACYJNYCH | |
|Metody |Burza mózgów-objaśnienie nowego materiału za pomocą pytań z wykorzystaniem wiadomości uczniów. |
|nauczania: |Dyskusja prowadząca do sformułowania wniosków. |
| |Ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań ułatwiające zrozumienie tematu (praca w grupach) |
|Środki |karty pracy do wklejenia do zeszytu „Kolejność wykonywania działań” |
|dydaktyczne: |karty pracy uczniów w grupach-szary papier |
|Przebieg |Sprawdzenie zadania domowego |
|zajęć: |Odpowiedź ustna jednego z uczniów |
| |Ćwiczenia w rachunku pamięciowym |
| |Pogadanka nt. Po co ustawia się znaki drogowe na jezdni? |
| |Omówienie, co oznaczają znaki: STOP i ustąp pierwszeństwa przejazdu |
| |Dyskusja prowadząca do wyciągnięcia wniosków dotyczących tematu lekcji |
| |Praca w grupach z kartami pracy, prezentacja wyników na tablicy |
| |Rozdanie kart pracy do wklejenia do zeszytu „Kolejność wykonywania działań” |
| |Rozwiązywanie z uczniami kart pracy |
| |Podsumowanie lekcji „Czego ciekawego dzisiaj się dowiedzieliśmy?” |
| |Zadanie pracy domowej z karty pracy |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| |Treści nauczania realizowane ...