Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz imprezy z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”
„Miś- przyjaciel najmłodszych”
Przedszkole- zerówka
Cele:
• kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych uczniów,
• zapoznanie dzieci z tekstami literackimi dotyczącymi misia,
• wzbogacanie słownictwa dzieci,
• kształtowanie u dzieci poczucia poszanowania zabawek,
• rozwijanie aktywnej postawy w czasie zajęć,
• zapoznanie dzieci z postaciami słynnych misiów,
• nauka wiersza J. Brzechwy „Niedźwiedź”,
• nauka piosenki „Pluszowy miś”,
• nauka zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”,
Czas trwania: 90 min.
Pomoce:
• wystawa misiów zebranych od dzieci,
• zestaw książek i wierszy tematycznie związanych z misiami,
• płyty CD i kasety z piosenkami i filmami o misiach,
• znaczki misiów,
• ilustracje i teksty o znanych misiach,
• informacje o zwyczajach niedźwiedzi,
• informacja o historii pierwszego pluszowego misia,
Przebieg spotkania:
1. Powitanie dzieci, nauczycieli i przedstawienie celu spotkania.
(„Witaj misiu...)
2. Powitanie misiów-
(„Witaj misiu, jak się masz,
wszyscy cię witamy, wszyscy cię kochamy”
bądź wśród nas”)
Wysłuchanie piosenki „Pluszowy miś” oraz wiersza
Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”.
3. Zapoznanie dzieci z historią pluszowego misia.
4. Zabawa ruchowa z recytacją „Misio i miodek („Klaszczą łapki
dwie...)
5. Przedstawienie znanych misiów, wysłuchanie wierszy i piosenek
o nich- (piosenki- Yogi, Kubuś Puchatek, Colargol, Gumisie,
Uszatek; wiersz- Miś Paddington)
6. Pokazanie książek i wierszy o misiach. Prezentacja czasopisma
„Miś”
7. Wysłuchanie piosenki „Jadą, jadą misie”
8. Omówienie zwyczajów niedźwiedzi- inf. encyklopedyczne-
gazetka.
9. Nauka wiersza J. Brzechwy „Niedźwiedź”.
10. Wysłuchanie piosenki „Niedźwiadki- niejadki”
11. Zabawy ruchowe: „Wyliczanka Kubusia Puchatka”, „Misiowa
gimnastyka” oraz zabawa przy piosenkach „Dwa malutkie misie”
oraz „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
12. Rozmowa o poszanowaniu zabawek- wiersz „Naprawiamy
misia”.
13. Bajka terapeutyczna „Bajka o małym misiu”- głośne czytanie
14. Wysłuchanie bajki muzycznej „Tymoteusz Rymcimci”.
15. Zakończenie- rozdanie plakietek z misiami, kolorowanek dla
każdego dziecka, dyplomów dla grup, zrobienie wspólnego
zdjęcia z misiami.