Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz – zdrowie
U 1. Przeróżne człowiek miewa skarby. Dla dzieci to mogą być farby.
Złoto jest skarbem ludzi bogatych. Mama jest skarbem każdego taty.
Królewskie skarby mają królowie. A ty masz jakieś? Może mi powiesz?
U 2. Te skarby moje, zdradzę ci skrycie mają wpływ duży na moje życie.
Cieszę się wszystkim, gdy jest w dobrym stanie, ale gdy tylko zacznie doskwierać,
To już na wszystko chęci odbiera.
U3. Chyba już wiecie o czym mówimy, o jakim skarbie wszyscy myślimy….?
Tym cennym i najdroższym skarbem jest nasze ZDROWIE.
U1. Według Światowej Organizacji Zdrowia – zdrowie to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby, kalectwa czy niepełnosprawności.
U2. Dbać o zdrowie powinniśmy codziennie, czy wiecie jak to robić?
U3. Postanowiliśmy zwrócić się z tym problemem do eksperta w dziedzinie zdrowia. Właśnie podąża do pracy.
U 1. Panie doktorze, przepraszam czy mógłby pan nam udzielić kilku rad jak dbać o zdrowie?
Doktor: Jak dbać o zdrowie, pytacie? Bardzo się spieszę, jak zwykle czeka na mnie kolejka pacjentów. Ale zapraszam do mojego gabinetu, tam na pewno znajdziecie odpowiedź na pytanie - Jak dbać o zdrowie?
U Z przyjemnością przyjmujemy zaproszenie.
Doktor: Proszę.
U 4 . Znów gorzej widzę panie doktorze. Czy na me oczy coś mi pomoże?
Doktor: Melon, papryka, marchew, morele, w nich witaminy A jest dość wiele. A ta witamina A o wzrok i o skórę dba. A więc zalecam ci suróweczki i do popicia sok z marcheweczki.
U 5. Oczy, gardło, włosy , kości, zdrowsze są, gdy A w nich gości. A w marchewce, w pomidorze, w maśle, mleku też być może.
Piosenka: Witaminki ( refren)
Doktor: Następny, proszę.
U 6. Panie doktorze, znów przeziębienie, to odporności jest osłabienie. I jeszcze rana wolno się goi, mama o zdrowie moje się boi.
Doktor: Zalecam pani C witaminę, która usunie chorób przyczynę. Tę witaminę proszę spożywać 5 razy dziennie.
U 7: C- to coś na przeziębienie i na lepsze ran gojenie. C - porzeczka, nać pietruszki. Mieszka w jagodach i malinach, lecz przede wszystkim w żółtych cytrynach.
Piosenka: Witaminki ( refren)
Doktor: Następny, proszę.
U 8. Trzecie złamanie, mam słabe kości. Znowu bez sportu, to mnie już złości.
Doktor: Gdy chcesz sportowca zrobić karierę, owoców, warzyw musisz zjeść wiele. Także pić soki co siłę dają uwolnić energię z pokarmów pomagają.
U 9: Lepiej rosną zęby, kości jeśli witamina D zagości. Zjesz ją z kaszą, jajkiem , mlekiem, na krzywicę D jest lekiem.
Piosenka: Witaminki ( refren ...