Dodaj publikację
Autor
Karolina Szczyrba
Data publikacji
2017-05-02
Średnia ocena
0,00
Pobrań
116

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji bibliotecznej przewidziany na 90 min. Temat: Lapbook, czyli książka na kolanach. Pierwsza lekcja dotyczy teorii, natomiast na drugiej uczniowie w parach przygotowują lapbook dotyczący wybranej przez siebie, zekranizowanej książki.
 Pobierz (docx, 25,6 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI BIBLIOTECZNEJ PRZEPROWADZONEJ W KLASIE 6B

Data: 21.04.2017r.

Placówka: Szkoła Podstawowa w Kończycach Małych

Prowadząca: Karolina Szczyrba

Czas: 90 min.

Temat: Lapbook, czyli książka na kolanach.

Cele: uczeń potrafi:

- podać skojarzenia związane z pojęciem lapbook,

- wyjaśnić co to jest lapbook, podać kilka jego cech,

- z uwagą i zrozumieniem obejrzeć prezentację multimedialną,

- wyszukać materiały potrzebne do stworzenia lapbooka dotyczącego wybranej, zekranizowanej książki (praca domowa),

- wykorzystać przygotowane materiały do stworzenia lapbooka,

- estetycznie i starannie wykonać pracę plastyczno-techniczną,

- współpracować w grupie,

- zadbać o czystość i porządek na swoim stanowisku pracy.

Metody: praca indywidualna, praca w grupach, praca plastyczna, prezentacja multimedialna, mapa skojarzeń

Środki dydaktyczne: komputer, projektor, materiały plastyczne: teczki, koperty małe i duże, papier kolorowy, klej, nożyce, zszywacz, ozdobne dziurkacze, kredki, mazaki, szablony przygotowane przez nauczyciela, czasopisma dla dzieci przeznaczone na makulaturę.

Przebieg zajęć:

Przywitanie.

Sprawdzenie obecności.

3.Rozmowa z uczniami na temat tego, czy znają pojęcie lapbook, co ono oznacza. Stworzenie na tablicy mapy skojarzeń.

LAPBOOKLAPBOOK

LAPBOOK

LAPBOOK

Przedstawienie uczniom prezentacji multimedialnej (wykorzystując projektor lub tablicę interaktywną) pt. Lapbook-co to takiego? Uczniowie dokładnie poznają pojęcie lapbook- skąd się wzięło, co oznacza, oglądają zdjęcia przykładowych prac. W prezentacji powinny się znajdować podstawowe informacje, ważniejsze w tym przypadku będą zdjęcia gotowych lapbooków. Jeżeli jest taka możliwość zamiast prezentacji multimedialnej nauczyciel może zaprezentować uczniom gotowe, skończone lapbooki i „na żywo” wyjaśnić na czym polega ta forma.

Po obejrzeniu prezentacji nauczyciel rozdaje uczniom materiały plastyczne.

Uczniowie w parach przygotowują lapbooki na temat wybranej przez siebie zekranizowanej książki. Materiały dotyczące książki i filmu uczniowie mieli przygotować w domu.

W trakcie pracy nauczyciel pokazuje kilka możliwości tworzenia kopert, schowków, które dzieci mogą umieścić w swoich lapbookach.

Nauczyciel kontroluje pracę uczniów i wyjaśnia na bieżąco wszystkie wątpliwości dzieci.

Sprzątanie swoich miejsc pracy.

Ukończone prace zostają powieszone na gazetce na korytarzu.

Pożegnanie.