Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Falkowska
Data publikacji
2017-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
123

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zajęcia świetlicowe.
 Pobierz (doc, 22,5 KB)

Podgląd treści


Katarzyna Falkowska
Konspekt zajęć świetlicowych dla uczniów klas 0 – 3 SP

Krąg tematyczny: Kocham Cię Mamusiu – z serduszka całego.

Temat: Dzień Matki tuż tuż…

Cel główny: Przygotowanie do obchodu Dnia Matki oraz rozwijanie w dzieciach szacunku wobec własnej mamy.

Cele operacyjne:
Uczeń umie:
Ułożyć samodzielnie życzenia dla swej mamy
Samodzielnie wykonać laurkę
Uczeń rozumie:
Znaczenie obchodzenia święta, jakim jest Dzień Matki
Istotę rozwijania w sobie szacunku do własnej mamy
Uczeń potrafi:
Zwerbalizować uczucia, którymi darzy swoją mamę
Wysłuchać opinii innych dzieci oraz z nimi współpracować

Metody:
Burza mózgów
Podająca
Pogadanka
Praktycznego działania
Ekspresyjna

Formy organizowania pracy:
Zbiorowa
Indywidualna – Jednolita

Pomoce:
Duża kartka papieru, mazaki, kredki, kartki z bloku, klej, zszywacz, taśma klejąca, sprzęt grający, kaseta z muzyką.

Czas trwania: 45 minut

Przebieg zajęć:

|Etapy zajęcia |Przebieg zajęcia |Czas |
| | | |
|Część wstępna: | | |
| | | |
|Przywitanie i wprowadzenie do |Wspólne wysłuchanie utworu „Nie ma jak u mamy…” |5 min. |
|tematu zajęć. |Rozmowa na temat zbliżającej się daty 26 maja, m.in., co tego dnia obchodzimy, jakiego rodzaju | |
| |jest to święto, od jak dawna jest obchodzone i, w których krajach? | |
| | | |
|Część główna: | | |
|Pogadanka o Dniu Matki |Nauczyciel prowadzi pogadankę o tym, jak można obchodzić Dzień Matki. Jak zorganizować czas, |10 |
| |drobne upominki, nawiązać współpracę z resztą domowników. Jak stworzyć przyjemną atmosferę we |min. |
| |własnym domu, co zrobić by umilić ten dzień swojej mamie. | |
| | | |
|Stworzenie „plakatu życzeń” |„Burza mózgów” na temat treści życzeń, jakie można składać wszystkim mamom. Dzieci wymieniają |. |
| |się swoimi pomysłami. Następnie wspólnie wybierają pełną treść brzmienia życzeń kierowanych do |15 |
| |mam i pięknie zapisują je na dużym arkuszu brystolu. Wspólnie zapełniają papier nie tylko |min. |
| |życzeniami, ale również wesołymi rysunkami. Plakat zostaje powieszony na drzwiach świetlicy by | |
| |każda wchodząca mama została obdarzona życzeniami w dniu jej święta. | |
| | | |
|Praca plastyczna: wykonanie |Dzieci zajmują miejsca przy stolikach i samodzielnie wykonują laurki w kształcie kwiatów z, | |
|laurki |własnoręcznie wykonanym, naklejanym motywem motyla. Wewnątrz kartki wypisują życzenia dla swych|10 min. |
| |mam. | |
| | | |
| | | |
|Część końcowa: | | |
| | |5 min. |
|Podsumowanie zajęć. |Nauczyciel zamyka zajęcia, podkreślając wszystkie istotne treści, które pojawiły się w trakcie | |
| |ich prowadzenia. | |
| | | |