Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT
Przedmiot: Matematyka Klasa: 6 SZKOŁA PODSTAWOWA
Temat: Powtarzamy wzory na pola czworokątów - plakat.
Cele lekcji - uczeń po lekcji powinien:
Znać:
Umieć:
zastosować całą poznaną wcześniej wiedzę dotyczącą pól czworokątów do przygotowania plakatu powtórzeniowego.
Być przekonanym, że:
poprawny rysunek czworokąta warunkuje poprawne rozwiązanie zadania,
doskonała znajomość wzorów na pola czworokątów skutkuje szybszym i bezbłędnym rozwiązaniem zadań na sprawdzianie oraz dobrą orientację w sytuacjach praktycznych.
Metody nauczania – uczenia się:
pogadanka, ćwiczenia.
Formy pracy:
praca w grupach dwuosobowych.
Środki dydaktyczne:
podręcznik (Matematyka wokół nas)
Przebieg lekcji:
Część wstępna: ok.10 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|czynności organizacyjno-porządkowe, |zajęcie miejsca i przygotowanie się do lekcji, |
|sformułowanie tematu. |zapisanie tematu do zeszytu i poznanie celów lekcji. |
Część zasadnicza: ok.30 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|nadzór nad poprawnością wzorów i rysunkami umieszczonymi na tablicy, |uczniowie przypominają sobie wszystkie poznane wcześniej czworokąty, |
|omówienie zasad zadania: uczniowie parami przygotowują plakat |uczniowie razem powtarzają wszystkie poznane wcześniej wzory na pola |
|powtórzeniowy przed sprawdzianem w celu powtórzenia i utrwalenia wzorów|czworokątów i zapisują je wspólnie na tablicy, |
|na pola czworokątów, |w parach tworzą plakat powtórzeniowy który składać ma się ze starannego|
|ponowne omówienie warunków dobrego rysunku figury płaskiej. |rysunku danej figury, jej nazwy i wzoru na jej pole. |
Część końcowa: ok.5 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|nadzorowanie prezentacji wyników zadania. |uczniowie prezentują wyniki zadania przed klasą. |
Przygotowała:
Agnieszka Czarnasiak