Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Czarnasiak
Data publikacji
2018-06-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
63

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Utrwalenie dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych.
 Pobierz (doc, 24,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT

Przedmiot: Matematyka Klasa: 5 SZKOŁA PODSTAWOWA

Temat: Działania na ułamkach dziesiętnych - ćwiczenia.

Cele lekcji - uczeń po lekcji powinien:
Znać:

Umieć:
zastosować algorytmy działań na ułamkach dziesiętnych w sytuacjach praktycznych.

Być przekonanym, że:
poprawny zapis ułamków dziesiętnych warunkuje dobry wynik,
doskonała znajomość algorytmów działań na ułamkach (głównie rozwiązywanie sposobem pisemnym) gwarantuje dobrą orientację w sytuacjach praktycznych.

Metody nauczania – uczenia się:
pogadanka, ćwiczenia.

Formy pracy:
praca w grupach dwuosobowych.

Środki dydaktyczne:
„Oferty sklepów”
lista zakupów inna dla każdej grupy.

Przebieg lekcji:

Część wstępna: ok.10 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|czynności organizacyjno-porządkowe, |zajęcie miejsca i przygotowanie się do lekcji, |
|sformułowanie tematu. |zapisanie tematu do zeszytu i poznanie celów lekcji. |

Część zasadnicza: ok.30 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|omówienie zasad zadania: uczniowie posiadając ofertę trzech sklepów |uczniowie otrzymują kartkę z ofertą sklepów oraz dwie listy z zakupami,|
|oraz listę tego co trzeba kupić mają zdecydować |każda grupa układa swoją listę zakupów |
|w którym sklepie opłaca się zrobić zakupy. |i decydują w którym sklepie wykonają te zakupy (w razie braku czasu |
| |własna lista zakupów będzie zadaniem domowym); lista zakupów powinna |
| |zawierać co najmniej 8 produkty. |

Część końcowa: ok.5 min.
|Czynności nauczyciela: |Czynności ucznia: |
|nadzorowanie prezentacji wyników zadania, |uczniowie prezentują wyniki zadania przed klasą. |
|zapowiedź następnego tematu. | |

Przygotowała:
Agnieszka Czarnasiak