Dodaj publikację
Autor
Agata Knapik
Data publikacji
2018-12-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz Szkolnego Konkursu Poezji Miłosnej w Języku Angielskim i Niemieckim Organizatorki: nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego Termin: godzina: Miejsce: sala nr 19 Cele konkursu: 1. zainteresowanie uczniów poezją w języku angielskim i niemieckim, 2. pogłębienie wiedzy na temat utworów i autorów prezentowanej poezji, 3. rozwijanie zdolności recytatorskich, 4. wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, 5. prezentacja umiejętności, 6. rozwijanie umiejętności autoprezentacji, 7. motywowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym szkoły, 8. upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów, 9. uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Przebieg konkursu: 1. Powitanie zebranych. 2. Otwarcie konkursu przez Pana Dyrektora. 3. Przedstawienie komisji konkursowej i kryteriów oceny prezentowanych utworów: - pamięciowe opanowanie tekstu: 1-5 punktów - poprawność i płynność recytacji: 1-5 punktów - ogólne wrażenie artystyczne: 1-5 punktów 4. Recytacja przygotowanych wierszy przez uczestników przeplatana zapowiedziami prowadzącego. 5. Obrady komisji konkursowej. 6. Ogłoszenie wyników 7. Podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zaproszenie do udziału za rok. Wnioski Wszystkie cele konkursu zostały zrealizowane. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursie, pogłębili swoja wiedzę z zakresu języka angielskiego i niemieckiego. Stanowili wspaniały przykład dla innych uczniów. Ich zaangażowanie i przygotowanie do konkursu było na najwyższym poziomie.
 Pobierz (docx, 13,9 KB)

Podgląd treści

Scenariusz Szkolnego Konkursu Poezji Miłosnej w Języku Angielskim i Niemieckim

Organizatorki: nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

Termin: godzina:

Miejsce: sala nr 19

Cele konkursu:

zainteresowanie uczniów poezją w języku angielskim i niemieckim,

pogłębienie wiedzy na temat utworów i autorów prezentowanej poezji,

rozwijanie zdolności recytatorskich,

wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów,

prezentacja umiejętności,

rozwijanie umiejętności autoprezentacji,

motywowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym szkoły,

upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów,

uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Przebieg konkursu:

1. Powitanie zebranych.

2. Otwarcie konkursu przez Pana Dyrektora.

3. Przedstawienie komisji konkursowej i kryteriów oceny prezentowanych utworów:

- pamięciowe opanowanie tekstu: 1-5 punktów

- poprawność i płynność recytacji: 1-5 punktów

- ogólne wrażenie artystyczne: 1-5 punktów

4. Recytacja przygotowanych wierszy przez uczestników przeplatana zapowiedziami

prowadzącego.

5. Obrady komisji konkursowej.

6. Ogłoszenie wyników

7. Podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zaproszenie do udziału za rok.

Wnioski

Wszystkie cele konkursu zostały zrealizowane. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursie, pogłębili swoja wiedzę z zakresu języka angielskiego i niemieckiego. Stanowili wspaniały przykład dla innych uczniów. Ich zaangażowanie i przygotowanie do konkursu było na najwyższym poziomie.