Dodaj publikację
Autor
Renata Król
Data publikacji
2019-01-16
Średnia ocena
5,00
Pobrań
72

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zadania praktyczne.
 Pobierz (doc, 29,0 KB)

Podgląd treści


Zadanie 1
Klasa III a pojechała na wycieczkę . Za bilety autobusowe dla dzieci zapłacono 55 zł , a za bilety autobusowe dla dorosłych - o 47 zł mniej. Ile zapłacono za bilety autobusowe dla dorosłych?

Zadanie 2
Błażej ma w skarbonce 74 zł, a Adrian o 9 zł mniej. Ile pieniędzy ma Adrian?

Zadanie 3
Mama za 3 obrusy miała zapłacić 36zł. Dała do kasy 50 zł. Ile kosztował 1 obrus? Ile złotych reszty powinna wydać kasjerka?

Zadanie 4
Za 99 zł kupiono 9 garnuszków po 9 zł i 6 łyżek. Ile kosztowała 1 łyżka?

Zadanie 5
Zeszyt 16-kartkowy kosztuje 2zł, a zeszyt 80-kartkowy jest o 3zł droższy. Ile kosztuje 5 zeszytów 80-kartkowych?

Zadanie 6
Za 5 zeszytów zapłacono 15zł.Ile trzeba zapłacić za 8 takich zeszytów?

Zadanie 7
Jacek zapłacił za książkę 40zł, a za zeszyt 8 razy mniej. Jego siostra kupiła 4 takie zeszyty.
Ile zł wydała siostra?

Zadanie 8
Kasia miała na SKO 26 zł, a jej brat Romek miał o 17 zł więcej. Ile pieniędzy ma Romek?

Zadanie 9
Michasia chce przygotować na święta wielkanocne tort makowy. W tym celu wzięła od babci przepis i sprawdziła ceny potrzebnych towarów. Produkty: 0,5 kg mąki, 0,20 kg maku, 0,20 kg cukru, 3 jaja, [pic]słoika dżemu.
Ceny:
mąka – 1 zł 40 gr
mak – 2 zł 50 gr
cukier – 1 zł 20 gr
jaja – 1 zł 50 gr
dżem – 2 zł 10 gr
Ile będą kosztować produkty do zrobienia tortu?

Zadanie 10
Karolina przez wiele tygodni oszczędzała ze swojego kieszonkowego pieniądze na zakup prezentów dla mamy i taty. Prezent dla mamy kosztował 38 zł, a dla taty był o 10 zł tańszy. Ile Karolina zapłaciła za prezenty. Ile jej pozostało pieniędzy ze 100 zł?

Zadanie 11
Mama kupiła Oli z okazji imienin dwie czekolady i otrzymała 14 zł reszty. Ile kosztowała jedna czekolada, jeżeli mama miała 30 zł.?

Zadanie 12
Mama zaprosiła swoje dwie córki do kawiarni z okazji Dnia Kobiet. Zamówiła 3 herbaty i 3 szarlotki, za co łącznie zapłaciła 18 zł. Herbata kosztuje 2 zł. Ile kosztuje szarlotka?

Zadanie 13
Mama kupiła krzewy czerwonych i żółtych róż. Krzew żółtej róży kosztował 9 zł, a czerwonej był o 1 zł tańszy. Żółte róże kosztowały 27 zł, a czerwone o 3 zł mniej. Ile krzewów kupiła mama?