Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Turska
Data publikacji
2019-06-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
123

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

lekcja matematyki dla klasy V. metoda dramy i elementy oceniania kształtującego
 Pobierz (docx, 37,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE V B

Data: 01.04.2019r.

Prowadzący: Katarzyna Turska

Temat lekcji: CZWOROKATY- który z nas jest najważniejszy? – utrwalamy wiadomości

o czworokątach

Czas trwania lekcji: 45 min

Metody:

drama

praca z aplikacją (internet)

praca indywidualna

praca w grupach

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa

Środki i pomoce dydaktyczne:

prezentacja multimedialna

figury i ich własności

zadania z aplikacji multimedialnej

Cele lekcji:

Utrwalenie własności poznanych czworokątów: kwadratu, prostokąta, równoległoboku, rombu, trapezu, deltoidu.

Kryteria sukcesu (nacobezu):

Nazywasz poznane czworokąty.

Podajesz przykłady z otoczenia gdzie możesz spotkać poznane czworokąty.

Znasz definicje poznanych czworokątów.

Określasz najważniejsze własności przekątnych poznanych czworokątów.

Dopasowujesz wzory na obliczanie pól czworokątów do poszczególnych figur.

Umiejętności kluczowe:

Umiejętność kluczowa: Umiejętność UCZENIA SIĘ.

Sprawne wykorzystanie narzędzi matematyki w życiu codziennym, a także kształcenie myślenia matematycznego.

Kompetencje społeczne (kontakty interpersonalne –drama, praca w grupie).

Przebieg lekcji

Faza wprowadzająca:

1. Czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności i podanie tematu lekcji.

2. Podanie uczniom celu lekcji.

3. Zapoznanie uczniów z informacją, na co będą zwracać uwagę w trakcie zajęć (nacobezu).

Faza realizacyjna nowych treści:

1. Realizacja zaplanowanych działań skierowanych na kształcenie umiejętności kluczowych:

a. uczniowie przedstawiają scenkę dotyczącą własności czworokątów pt.,,Czworokąty”,

b. praca z aplikacją learningapps ,,Czworokaty i ich własności – wykreślanka- uczniowie najpierw wykonują wykreślankę papierową (załącznik 1) a potem uzupełniają w aplikacji. https://learningapps.org/view607927

c. uczniowie tworzą grupy i wykonują pracę polegającą na dopasowaniu własności do figury którą otrzymuje grupa (załącznik2)

Faza podsumowująca:

1. Wspólne uzupełnianie „wirtualnej” notatki z lekcji sprawdzającej realizację celów lekcji (w aplikacji learnigapps – wskazane osoby podają rozwiązania)

. https://learningapps.org/view1458707

2. Samoocena uczniów- inf zwrotna uczniów do nauczyciela - „światła drogowe”

3. Podsumowanie lekcji- informacja zwrotna uczniów do nauczyciela - runda pytań i odpowiedzi -zabawa w nauczycieli i uczniów .

4. Podsumowanie lekcji przez nauczyciela – inf zwrotna nauczyciela do uczniów.

5. Pożegnanie się z uczniami.

CZWOROKĄT, KTÓREGO WSZYSTKIE BOKI SĄ RÓWNE I WSZYSTKIE KĄTY PROSTECZWOROKĄT, KTÓREGO WSZYSTKIE BOKI SĄ RÓWNE I WSZYSTKIE KĄTY PROSTE

CZWOROKĄT, KTÓREGO WSZYSTKIE BOKI SĄ RÓWNE I WSZYSTKIE KĄTY PROSTE

CZWOROKĄT, KTÓREGO WSZYSTKIE BOKI SĄ RÓWNE I WSZYSTKIE KĄTY PROSTE

KWADRATKWADRAT

KWADRAT

KWADRAT