Dodaj publikację
Autor
Beata Łopatka
Data publikacji
2019-09-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
64

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Dzień Pluszowego Misia jest okazją, by raz jeszcze mocno uściskać swojego ulubieńca, dzieki któremu zawsze mięliśmy piękne sny.
 Pobierz (doc, 43,5 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ „DNIA PLUSZOWEGO MISIA”

Miejsce zajęcia: Sala

Cel ogólny: integracja dzieci i wspólne świętowanie.

Cele szczegółowe:
- dziecko śpiewa piosenki,
- odgaduje zagadki,
- naśladuje zachowanie misia,
- podskakuje w rytm,
- bierze udział w opowieści ruchowej,
- odgaduje bajki, których występują misie.

Metody pracy:
- pokazowa,
- poglądowa,
- zajęć praktycznych.

Formy pracy:
- indywidualna,
- zbiorowa,
- grupowa

Pomoce: strój misia, maskotka misia, samochód, nagrani na płycie Cd, ilustracje przedstawiające bajki w których występują misie, kolorowanki misia.

Przebieg spotkania.
Wszystkie grupy zbierają się na naszej sali. Dzieci z kółka muzycznego„Kaczuszki” są przebrane. Wszystkie dzieci mają pluszowe misie w rękach.

1. Pogadanka
Na salę wchodzi tyłem do dzieci miś, (wiezie samochód na którym siedzi jego pluszak) kręci ogonkiem i nuci piosenkę „Jestem sobie mały miś”. Nagle odwraca się i próbuje się schować (zamyka oczy). Próbuje odgadnąć, kim są osoby na sali. „Czy wy jesteście małymi myszkami, co lubią jeść serek?”, „To może wielkimi lwami z długą grzywą?” „Już wiem, jesteście kotkami, co robią miau, miau”. Nie, dalej nie zgadłem, to może spróbujemy inaczej. Czy macie rączki? Pokażcie. A ile ich macie? Czy macie nóżki?, czy macie główkę, itp. Już wiem, jesteście misiami, takimi jak ja. Nie! No to ja już nie wiem, kim jesteście.
Dziećmi? To tak wyglądają dzieci. Myślałem, że macie długie paznokcie, ostre kły i trąbę do tego. A co lubią robić dzieci? A czy wiecie, co lubią robić misie, takie jak ja?.
A dlaczego tu przyszliście i co trzymacie w swoich rękach? Pluszowe misie, bo dziś jest święto pluszowego misia. To tak jak ja, też mam ze sobą mojego przyjaciela misia.
„Proszę Państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie Państwu łapę poda
Nie chce podać? A to szkoda!”

2. Zabawy integracyjne z misiami.
Co można robić z misiami? Bawić się z nimi, przytulać. Powitajmy nasze misie i nas samych. Najpierw przytulamy mocno misie i mówimy im coś do uszka (kocham cię misiu), potem misiu macha do nas rączką, nóżką, kręci główką. Skoro nasze misie się z nami przywitały, to teraz spróbujemy my ich powitać. Uwaga, wszyscy wstajemy. Kłaniamy się, klaszczemy w ręce, podskakujemy na jednej nodze, na drugiej, skaczemy jak piłeczki, kręcimy się w kółeczko, uśmiechamy do kolegów i koleżanek, do waszych pań, oraz do naszych misiów. Czy wszyscy już poczuliśmy się powitani? TAK. W takim razie możecie usiąść.

3. Zagadki słowne.
Kochane dzieci czy wy dobrze znacie misie. W takim razie mam dla was kilka pytań i liczę na to, że na wszystkie będziecie ...