Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji (lekcja on – line)
Kl.2, liceum ogólnokształcące, klasa po gimnazjum, poziom rozszerzony
Temat lekcji: Zadania na dowodzenie dotyczące okręgu wpisanego i
opisanego na czworokącie.
Cel: Uczeń tworzy łańcuch argumentów i uzasadnia jego poprawność.
Czas: 1 godzina lekcyjna
Cele zajęć:
Uczeń po zajęciach:
• wykorzystuje własności okręgów wpisanych w czworokąt oraz własności
okręgów opisanych na czworokątach do rozwiązywania zadań na
dowodzenie
Metody pracy:
• pogadanka
• wykład (prowadzony przez uczniów)
• metoda pokazu
• eksponująca
Formy pracy:
•
•
forma jednostkowa (opieka merytoryczna nauczyciela uczącego w czasie
tworzenia prezentacji)
forma zbiorowa
Materiały dydaktyczne:
• prezentacje multimedialne przyszykowane przez wybranych uczniów
prezentowane poprzez platformę Teams
• zdania maturalne (pdf)
Przebieg zajęć:
1. Przedstawienie celów lekcji.
2. Przypomnienie kiedy okrąg można wpisać w czworokąt i kiedy okrąg można
opisać na czworokącie.
3. Prezentacje multimedialne wybranych uczniów – 3 zadania na dowodzenie
(uczniowie mieli przygotować rozwiązania multimedialne wybranych przez siebie
zadań ze zbioru).
4*. W zależności od możliwości czasowych rozwiązywanie zadań maturalnych z
ubiegłych lat na dowodzenie (o tematyce poruszanej na lekcji).
5. Ankieta ewaluacyjna –
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfaZLktVXQfQ8mEpaxK32MmYzxaqUkIHU97i5yrL
W7v-ZUKw/viewform?usp=sf_link
6. Praca domowa – zadania maturalne 4*, które nie zostały rozwiązane w czasie
lekcji
Prezentacje uczniów
Prezentacja nr 1
Prezentacja nr 2
Prezentacja nr 3
*Lekcja będzie prowadzona on – line. Ze względu na różne możliwości związane z
technologią (brak Internetu, słabe połączenie itp.) scenariusz może ulec zmianie w trakcie
trwania lekcji.
4* zadania maturalne z poprzednich lat
Pp, czerwiec 2015
Pr, maj 2013
P4, czerwiec 2015 (technikum)
Pr, czerwiec 2015