Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Błasiak
Data publikacji
2021-08-01
Średnia ocena
5,00
Pobrań
70

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji otwartej z matematyki
 Pobierz (docx, 15,9 KB)

Komentarze

liliak, 2021-08-05, ocena:

Z której to klasy, jaki podręcznik?

Podgląd treści

Konspekt lekcji otwartej z matematyki

Temat lekcji: Różne jednostki długości i zachodzące między nimi zależności

CELE OGÓLNE

sprawność rachunkowa

wykorzystywanie i tworzenie informacji

modelowanie matematyczne

rozumowanie i tworzenie strategii

CELE SZCZEGÓŁOWE

Uczeń:

rozróżnia jednostki długości

stosuje różne jednostki długości

szacuje i mierzy długości odcinków w różnych jednostkach

zamienia jednostki długości

dobiera jednostki odpowiednio do wymiarów obiektu

rozwiązuje zadania tekstowe z wykorzystaniem zamiany jednostek długości

METODY

praca z podręcznikiem

gra dydaktyczna

pogadanka

praca z komputerem

FORMY PRACY

praca indywidualna

praca w parach

praca w grupach

praca z całą klasą

ŚRODKI DYDAKTYCZNE

schemat zamiany jednostek długości (załącznik 1)

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Czynności organizacyjno-porządkowe.

Sprawdzenie pracy domowej.

Podanie tematu lekcji i omówienie jej przebiegu:

Na tej lekcji przypomnimy sobie, jakie znamy jednostki długości. Wyjaśnimy, jakie zależności zachodzą między tymi jednostkami.

Nauczyciel pyta uczniów, jakie znają jednostki długości.

Zapisanie punktu pierwszego:

Podstawowe jednostki długości

Wypisanie i narysowanie odcinków długości 1 mm, 1 cm, 1 dm

Zależności między jednostkami

1 cm = 10 mm

1 dm = 10 cm

1 m = 100 cm = 10dm

1 km = 1 000 m

Stosowanie jednostek długości w życiu codziennym

(w jakich sytuacjach się je stosuje)

//slajdy//

Schemat zamiany jednostek

//rozdanie uczniom kartek//

Podręcznik strona 27, zadanie 1, poziom A, B

Ćwiczenie interaktywne z multibooka

Podsumowanie: pytania ze slajdów

Zadanie pracy domowej:

zeszyt ćwiczeń s. 20, 21,

Dla chętnych: zad. 6 s. 22