Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI
Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
Informacje wstępne:
Data: 21.01.2022,
Miejsce: NPSzS w Szczytnie,
Osoby przygotowujące scenariusz: Ewelina Erwin – Kamińska, ZZ, WW,
Oprawa muzyczna: XX,
Nagłośnienie: YY.
Cele ogólne:
Prezentacja programu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wzmacnianie więzi emocjonalnej z dziadkami dziecka.
Nawiązywanie bliższych kontaktów z babcią i dziadkiem poprzez radosne, wspólne przeżywanie święta.
Czerpanie radości ze sprawiania innym niespodzianki.
Cele szczegółowe:
Uczniowie śpiewają lub wokalizują podczas piosenek.
Uczniowie grają na instrumentach perkusyjnych.
Uczniowie okazują szacunek osobom starszym.
Uczniowie potrafią okazać wdzięczność poprzez prezentację części artystycznej.
Uczniowie potrafią pokonać nieśmiałość.
Uczniowie potrafią zachować się zgodnie z przyjętymi normami społecznymi.
Uczniowie wręczają upominki dla dziadków.
Metody pracy:
słowna,
praktycznego działania,
inscenizacja.
Formy pracy:
indywidualna,
zbiorowa.
Środki dydaktyczne: dekoracja sali, maski zwierząt (kura, krowa, koza, świnia, kaczka), maskotki zwierząt, płotek, papierowe kwiaty, instrumenty perkusyjne, upominki dla dziadków, prezentacja multimedialna, laptop, rzutnik multimedialny, piktogramy, losy z tytułami piosenek do karaoke, koszyk wiklinowy.
Przebieg uroczystości:
Powitanie przybyłych gości.
21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku – „ Dzień Babci i Dziadka”. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty lub, gdy mieszkają z dala od swoich bliskich przesyłają pozdrowienia i życzenia. Z tej okazji składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, a wasi wnukowie, wnuczki postarają się, aby ich dziadkowie wesoło spędzili u nas czas. Zapraszam na przygotowany program artystyczny.
Piosenka „Dziadek i babcia, babcia i dziadek”.
Podczas śpiewania piosenki będzie wyświetlana prezentacja multimedialna odnosząca się do tekstu piosenki.
Kto po domu chodzi w kapciach?
Kto jest ze mną na wakacjach?
Kto? No powiedz kto?
Kto mi smaczny da obiadek?
Kto mi kupi czekoladę?
Kto? No powiedz kto?
To dla nich ta piosenka,
ta piosenka dla nich jest.
Babcia, babcia, dziadek, dziadek
oni zawsze, zawsze są the best!
Z kim się bawisz przed kolacją?
Z kim zatańczysz walca z gracją?
Z kim? No powiedz z kim?
Z kim dla ptaków zrobisz klatkę?
Z kim popłyniesz sobie statkiem?
Z kim? No powiedz z kim?
To dla nich ta piosenka,
ta piosenka dla nich jest.
Babcia, babcia, dziadek, dziadek
oni zawsze, zawsze są the best!
Inscenizacja do piosenki „Dziadek z babcią farmę miał”.
Uczniowie, odpowiednio ucharakteryzowani, wychodzą kolejno (lub są wyprowadzani przez nauczycieli) do słów piosenki i ustawiają się (są ustawiani) w łuku. „Dziadek” i „babcia” siedzą z boku Sali i „karmią” pluszowe zwierzęta.
Uczniowie biorący udział w inscenizacji:
Dziadek ...