Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Koźlik
Data publikacji
2023-01-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
36

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Czworokąty
 Pobierz (docx, 14,5 KB)

Podgląd treści

Lubomino, 16.12.2021 r.

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE 7

Nauczyciel: Agnieszka Koźlik

TEMAT: Czworokąty.

CELE LEKCJI:- uczeń rozpoznaje podstawowe czworokąty: kwadrat, prostokąt, romb, równoległobok, trapez- umie do podanych własności dopasować nazwę czworokąta- klasyfikuje czworokąty- zna podstawowe własności boków, kątów, przekątnych czworokątów- uczeń stosuje poznane wiadomości w praktyce

FORMY I METODY PRACY:- praca z cała klasą- praca w grupach – metodą jigsaw- praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:- podręcznik „Matematyka z plusem” do klasy 7

- tablica multimedialna – ćwiczenie w aplikacji Wordwall

PRZEBIEG LEKCJI:

I. CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE:- sprawdzenie obecności- podanie tematu lekcji - podanie celu lekcji.

II. PRACA W GRUPACH – METODA JIGSAW

Dzielę klasę na 4 grupy: pierwsza grupa zajmuje się wyszukaniem własności kwadratu i prostokąta, grupa druga – rombu, trzecia – równoległoboku, a czwarta grupa – trapezu. Uczniowie na podstawie zgromadzonych informacji uzupełniają kartę pracy dotyczącą własności czworokątów.Następnie tworzymy nowe grupy tak, aby w każdej z nich była jedna osoba ze „starej” grupy.

W nowych grupach uczniowie przedstawiają to, czego nauczyli się na początku.

W efekcie wszyscy powinni znać własności wszystkich czworokątów.

III. PODSUMOWANIE:

Ćwiczenie w aplikacji Wordwall https://wordwall.net/pl/resource/2393090/matematyka/w%c5%82asno%c5%9bci-czworok%c4%85t%c3%b3w

Agnieszka Koźlik