Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Kowalczyk
Data publikacji
2023-05-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

TEMAT: Podzielność przez 9 i przez 3.
 Pobierz (pdf, 100,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

(wideokonferencja – nauczanie zdalne)

TEMAT: Podzielność przez 9 i przez 3.

1. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
Podzielność przez 10, przez 5 i przez 2.

2. Cel ogólny lekcji:
Będziecie potrafili sprawdzić, czy dana liczba jest podzielna przez 9 i przez 3.

2. Kryteria sukcesu ( Nacobezu ):
- poprawnie będziesz wymieniał cechy podzielności przez 9 i przez 3,
- poprawnie będziesz rozpoznawał liczby podzielne przez 9 i przez 3,
- poprawnie będziesz wskazywał liczby podzielne przez 9 i przez 3,
- poprawnie będziesz mnożył i dzielił liczbę naturalną przez liczbę naturalną,
- poprawnie będziesz obliczał sumę cyfr podanej liczby.

Cel ogólny lekcji i kryteria sukcesu (załącznik).

4. Metody i formy pracy: Pokaz, obserwacja, słowna (pogadanka), poszukująca
(pytania do uczniów), ćwiczeniowa (karta pracy), praca: zbiorowa, indywidualna.

5. Środki dydaktyczne: podręcznik, laptop, zeszyty, karta pracy, kolorowe kredki.

6. Czas zajęć: 30 minut – zajęcia zdalne.

7. Przebieg lekcji:

CZĘŚĆ WSTĘPNA:

wideokonferencji

 Sprawdzenie obecności – na podstawie osób uczestniczących w

 Sprawdzenie pracy domowej - prace domowe uczniów sprawdzone na poczcie

 Pokazanie w trakcie wideokonferencji poprzez udostępnienie uczniom tematu

lekcji: Podzielność przez 9 i przez 3.

 Pokazanie celu lekcji – wysłany dla uczniów załącznik wraz z kryteriami

 Pokazanie kryteriów sukcesu
 Nawiązanie do wiedzy zdobytej na lekcjach poprzednich – przypomnienie

gmail

sukcesu

wiadomości:

Pytania do uczniów: Wymień cechy podzielności liczb:10, 5 i 2.

CZĘŚĆ GŁÓWNA:

1. Wyjaśnienie uczniom tematu lekcji – na podstawie podręcznika z matematyki:

Cechy podzielności przez 9 i przez 3.

2. Zapisanie przez uczniów w zeszycie dwóch regułek: Liczba jest podzielna

przez 9, gdy suma jej cyfr jest podzielna przez 9. Liczba jest podzielna przez 3,
gdy suma jej cyfr jest podzielna przez 3.

3. Praca z uczniami – karta pracy wysłane dla uczniów (załącznik) –

rozwiązywanie zadań: 1, 4, 6, 7.

CZĘŚĆ KOŃCOWA:

1. Pytania kluczowe
„Zdania podsumowujące”:
 Teraz wiem już, że ….
 Z dzisiejszej lekcji chcę zapamiętać…..
 Wciąż mam problem z……

1. Praca domowa:
zeszyt ćwiczeń – ćw. 1, 2, 7 str.43-44
Dla uczniów chętnych na dodatkową ocenę: Dla dociekliwych – str. 45 – zeszyt
ćwiczeń.