Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE VII
TEMAT: Nazywanie wyrażeń algebraicznych.
1. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą
Uczniowie znają pojęcia: wyrażenie algebraiczne, działania arytmetyczne, kolejność wykonywania działań.
2. Cel ogólny lekcji:
Będziecie potrafili nazywać wyrażenia algebraiczne.
3. Kryteria sukcesu ( Nacobezu ):
- poprawnie zapiszesz symbolicznie wyrażenia algebraiczne opisane słownie,
- poprawnie będziesz nazywać wyrażenia algebraiczne,
- poprawnie opiszesz słownie wyrażenia algebraiczne zapisane symbolicznie,
4. Metody i formy pracy:
Pokaz – strona internetowa, obserwacja, słowna (pogadanka), poszukująca (pytania do uczniów), ćwiczeniowa
(rozwiązywanie zadań), praca: zbiorowa, indywidualna, w grupach.
5. Środki dydaktyczne: podręcznik, laptop, projektor multimedialny, karty pracy, zeszyty.
6. Czas zajęć: 45 minut.
7. Przebieg lekcji:
CZĘŚĆ WSTĘPNA:
Sprawdzenie obecności
Sprawdzenie pracy domowej
Podanie tematu lekcji
Podanie celu lekcji
Podanie kryteriów sukcesu
Nawiązanie do wiedzy zdobytej na lekcjach poprzednich – przypomnienie wiadomości:
Co to jest? - wyrażenie algebraiczne, działania arytmetyczne, kolejność wykonywania działań.
CZĘŚĆ GŁÓWNA:
v=nysijB3-IgA
1. Nazywanie wyrażeń algebraicznych - pokaz na projektorze strona internetowa https://www.youtube.com/watch?
2. Rozwiązywanie ćwiczeń z podręcznika: ćw. 1, 2, 3 str. 182-184 – praca indywidualna
3. Podział na grupy, rozdanie kartek dla każdego ucznia – praca w grupach i samoocena
CZĘŚĆ KOŃCOWA:
1. Pytania kluczowe
„Zdania podsumowujące”:
Teraz wiem już, że ….
Z dzisiejszej lekcji chcę zapamiętać…..
Wciąż mam problem z……
2.Praca domowa:
zeszyt ćwiczeń: ćw. 1, 2, 4 str. 72,73
oraz dla chętnych DLA DOCIEKLIWYCH – podręcznik str. 185