Dodaj publikację
Autor
Renata Perżyło
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
52

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcję tę przeprowadziłam w drugiej klasie szkoły podstawowej jako wprowadzenie do tematu Pomieszczenia domowe.
 Pobierz (doc, 30,0 KB)

Podgląd treści

Renata Perżyło

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie IIa
w dniu 15.11.2007

Temat: The old house.

Cele lekcji:

-utrwalenie nowego słownictwa : bedroom, bathroom, living room, kitchen,
garage, garden,
-określanie co się znajduje w danym pomieszczeniu,
-recytowanie rymowanki Let’s go to the old house,
-kształtowanie umiejętności zabawy w grupie.

Materiały:
- karty obrazkowe i wyrazowe do demonstrowania słownictwa ( kuchnia, łazienka, sypialnia, salon, ogród, garaż),
- 6 dużych kartonów i klej,
- wycięte przedmioty znajdujące się w różnych pomieszczeniach domowych,
- dodatkowe ćwiczenia w czytaniu i pisaniu Bugs 2 – ksero dla każdego ucznia,
- torba z przedmiotami domowego użytku: drewniana łyżka, widelec, budzik, szczotka do zębów, torebka z nasionami kwiatów, lusterko, gazeta, podstawka do szklanki itp.,
- CD

Przebieg lekcji:

1. Przypomnienie nazw pomieszczeń domowych – karty obrazkowe i wyrazowe
- rymowanka Let’s go to the old house – 30 CD 1
-uporządkowanie kart obrazkowych zgodnie z piosenką : kitchen, living room, bedroom,
bathroom, garden, garage.

2. Przyporządkowywanie przedmiotów pomieszczeniom
- uczniowie naklejają na kartony przedmioty należące do danego pomieszczenia
- nazywanie naklejonych przedmiotów

3..Skąd pochodzą te przedmioty ?{ torba z przedmiotami codziennego użytku}

Nauczyciel: This is from my.......
Uczniowie: Living room?
Nauczyciel: Yes. Very good !

3. Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu {ksero}

- Znajdż i pokoloruj słowa. Połącz słowa z miejscami i pokojami.
- Popatrz na rysunek. Przeczytaj pytania i napisz odpowiedzi.
( wyjaśnienie słów : mum, dad, brother, sister, grandma, grandpa )

4. Gra Whispers
- dzieci w rzędzie powtarzają zdanie nauczyciela ( np.Let’s go to the kitchen ), a ostatnie
dziecko w rzędzie wybiera odpowiednią kartę obrazkową

5. Zadanie pracy domowej
Workbook : p.27

6. Zakończenie lekcji

Tidy up rap. { 4 CD 1 }