Dodaj publikację
Autor
Iga Żmigrodzka
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
5,00
Pobrań
247

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka niemieckiego: Tiere - rozszerzenie słownictwa. Niedawno przeprowadziłam ten temat w klasie 1 gimnazjum. Ucziowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, dlatego też przesyłam Państwu scenariusz tej leckji.
 Pobierz (doc, 277,0 KB)

Komentarze

jolantabrzezinski6, 2008-02-10

Też uczę w gimnazjum i bardzo podobnie przeprowadziłam lekcję do tematu "Tiere". Z przykrością stwierdzam, że popełniła Pani dwa błędy: 1. die Kuh - rodz. żeński (nie der Kuh) oraz der Hase (nie die Hase). Lekcja okej, pozdr

iga1982, 2008-02-13, ocena:

tak to prawda, zauwazylam to jak przeprowadzalam zajecia...Jednak zapomnialam o tym, zeby naniesc tu poprawki. Bardzo przepraszam i mam nadzieje ze pozostali zainteresowani poprawia te bledy...

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Temat: Tiere - rozszerzenie słownictwa.
Klasa: I Gimnazjum
Czas: 45 min.
Dachfenster 1 + dodatkowe materiały dydaktyczne

Cele lekcji:
uczeń potrafi nazwać po niemiecku poszczególne nazwy zwierząt.

Formy pracy:
- w plenum, praca w parach, praca samodzielna

2. Przebieg lekcji:
1. Czynności wstępne: powitanie uczniów w j.niemieckim, sprawdzenie listy obecności
2. Faza rozgrzewająca:
Nauczyciel wiesza na tablicy obrazki przedstawiające zwierzęta, które uczniowie poznali na poprzedniej lekcji oraz karteczki z nazwami tych zwierząt. Zadaniem uczniów jest dopasowanie napisów do odpowiednich obrazków.
3. Faza ćwiczeń:
1. Uczniowie otrzymują od nauczyciela zadanie 1 i próbują samodzielnie dopasować niemieckie nazwy zwierząt do polskich. Następnie nauczyciel prosi chętnych uczniów o odczytanie tego zadania. Uczniowie ćwiczą wymowę nowego słownictwa.
2. W zadaniu 2 uczniowie muszą wpisać do tabelki nazwy zwierząt, które należą do zwierząt domowych, a które do zwierząt dzikich.
3. Następnie uczniowie dobierają się w pary i otrzymują grę domino. To zadanie mogą wykonać dwa, trzy razy.
3. Jako ostatnie ćwiczenie uczniowie próbują rozwiązać krzyżówkę (zeszyt ćwiczeń Dachfenster ). Gdyby zabrakło czasu, uczniowie będą musieli rozwiązać krzyżówkę w domu.

Tiere

der das
der Vogel,-- das Pferd, -e
der Elefant, -en das Krokodil, -e
der Hamster das Kaninchen
der Tiger das Zebra, -s
der Kuh, --e das Schwein, -e
der Löwe, -n das Schaf, -e
der Hahn, --e das Nashorn, --er
der Affe, -n das Kamel, -e
der Bär, -en das Huhn, --er
der Fuchs, --e die
der Esel die Hase, -n
der Frosch –e die Giraffe, -n
die Ziege- n

zając, chomik, żaba, lis, żyrafa, osioł, koza, niedźwiedź, lew, małpa, świnia, koń, słoń,
krokodyl, królik, zebra, owca, nosorożec, krowa, kogut, ptak, tygrys, kura, wielbłąd

|Haustiere |Wildtiere |
| | |

| | |
|START |der Vogel |
| | |
| |der Elefant |
|[pic] | |
| |der Hamster |
|[pic] | |
| |der Tiger |
|[pic] | |
| |der Kuh |
|[pic] | |
| |der Löwe |

|[pic] | |
| |der Hahn |

|[pic] | |
| |der Affe |

|[pic] | |
| |der Bär |

|[pic] | |
| |der Fuchs |

|[pic] | |
| |der Esel |

|[pic] | |
| |der Frosch |

|[pic] | |
| |das Pferd |

|[pic] | |
| |das Schwein |

|[pic] | |
| |das Kaninchen |

|[pic] | |
| |die Schlange |

| | |
| |das Schaf |

|[pic] | |
| |das Nashorn |

| | |
|[pic] |das Kamel |

|[pic] | |
| |das Huhn |

|[pic] | |
| |die Ziege |

|[pic] | |
| |ZIEL |