Dodaj publikację
Autor
Beata Dygowska
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
5,00
Pobrań
35

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt przygotowany był na zajęcia hospitowane przez dyrektora placówki. Głównym ich celem była integracja grupy i budowanie pozytywnej atmosfery wychowawczej poprzez tworzenie tradycji grupowych.
 Pobierz (doc, 22,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT ZAJĘĆ PRZEPROWADZONYCH Z GRUPĄ INTERWENCYJNĄ CENTRUM WSPARCIA DZIECKA I RODZINY PRZYSTAŃ

1.Data:
2.Prowadząca: Beata Dygowska
3.Grupa: 13 wychowanków
4.Temat: Zakładamy kronikę grupową.
5.Czas trwania zajęć: 35 min.
6.Cele zajęć:
poznawcze:
- zapoznanie z pojęciem kronika,
- przyswojenie sposobów prowadzenia kroniki,
- poznanie technik prac plastycznych,
- zapoznanie z obsługą aparatu cyfrowego,
- poznanie formy komputerowej prezentacji multimedialnej-pokaz slajdów,
kształcące:
- rozwijanie sprawności manualnej rąk,
- wzmacnianie koordynacji wzrokowo- ruchowej,
- kształtowanie wyobraźni,
- rozwijanie logicznego myślenia (umiejętności kojarzenia faktów),
wychowawcze:
- wdrażanie do zgodnej pracy w grupie z poszanowaniem zdania drugiej osoby,
- integracja grupy,
- pielęgnowanie tradycji ogólnoplacówkowej i grupowej,
- wskazywanie form wartościowego spędzania czasu wolnego.
7. Forma pracy: grupowa,
8. Metody pracy: rozmowa kierowana, instruktaż, zajęcia praktyczne,
9. Pomoce: kolorowy bristol, blok, papier, skrawki materiałów, wycinki z gazet, zdjęcia, nożyczki, klej,dziurkacz, kredki, flamastry,długopisy, aparat cyfrowy, komputer, archiwalne kroniki placówki.
10. Przebieg zajęć:
-powitanie, zapoznanie z tematem zajęć,
-wyjaśnienie terminu kronika, sposobów jej tworzenia,
-pokaz kronik placówkowych prowadzonych na przestrzeni lat, prezentacja sposobów zapisów w nich wydarzeń,
-podział wychowanków na grupy, przydzielenie zadań, ustalenie ogólnego schematu działań,
-wybór fotoreportera- dokumentalisty zajęć, objaśnienie mu jego zadania,
-wykonywanie poszczególnych stron kroniki przez dzieci,
-prezentacja prac, omówienie i zestawienie w całość- kronikę grupy,
-pokaz slajdów zdjęć wykonanych przez fotoreportera,
-podsumowanie i zakończenie zajęć.