Dodaj publikację
Autor
Dorota Haraf
Data publikacji
2008-01-30
Średnia ocena
3,00
Pobrań
134

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt, w którym przeprowadzono cykl zajęć mających na celu wykształcenie w uczniu uiejętności reagowania językowego w zakresie udziału w dyskusji.
 Pobierz (doc, 30,0 KB)

Podgląd treści


Dorota Haraf
Klasa II e Liceum Ogólnokształcące

Temat: The price of fame- discussion expressions, opinion essay / 2 godz. lekcyjne/

1 Cele dydaktyczno -poznawcze

uczeń:

Zna zwroty służące zgadzaniu się , nie zgadzaniu się z rozmówcą

• Potrafi wyszukać w tekście słuchanym argumenty za i przeciw
• Posiada przeprowadzić dyskusję z rozmówcą / matura ustna dialog 3/

2 Standardy wymagań egzaminacyjnych
uczeń

• Zna struktury gramatyczne i słownictwo w zakresie działu media
• Wykazuje umiejętność odbioru tekstu słyszanego – wyselekcjonowanie informacji
• Wykazuje umiejętność reagowania językowego w zakresie: udział w dyskusji
• Wykazuje umiejętność krótkich wypowiedzi pisemnych - dialogi

Metody pracy : prezentacja, ćwiczenia w parach,

Środki dydaktyczne: podręcznik, nagranie, karty ze scenkami sytuacyjnymi

Przebieg lekcji

Wprowadzenie

• Podanie tematu
• Dyskusja na temat : What do you know about these people / podręcznik strona 50/
• Odpowiedzi na pytanie: Would you like to be famous? Why? Why not?

Rozwinięcie

• Prezentacja słownictwa z działu MEDIA / dopasowywanie słów do ich definicji/
• Wysłuchanie programu radiowego dotyczącego sławy / zaznaczanie czy podane informacje są zgodne z tekstem czy nie/
• Słuchanie tekstu jeszcze raz i wypunktowanie zalet i wad bycia sławnym
• Słuchanie opinii innych osób / dopasowywanie rozmówców/
• Dzielenie wyrażeń z dyskusji na te , które służą zgadzaniu się z rozmówcą, nie zgadzaniu się , wyrażaniu opinii itp.

5 Wyrażanie swoich opinii do podanych stwierdzeń

6 Układanie dialogów z podanymi zwrotami niezbędnymi w dyskusji

7 Prezentacja dialogów