Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji gier zespołowych 24.09.01
Temat: Doskonalenie podań i chwytów w różnych sytuacjach.
Sporządził: Mariusz Kowalczyk
Klasa II B LO
Miejsce: sala gimnastyczna
Liczba uczestników: 19
Czas trwania: 45 min
Przybory: piłki koszykowe i słupki
CELE:
Motoryczność- koordynacja, szybkość reakcji
Umiejętmości- doskonalenie podań i chwytów
Wiadomości- rola rozgrzewki
|TOK LEKCJI |TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ |INTERPRETACJA TREŚCI |UWAGI |
| |CZĘŚĆ WSTĘPNA | | |
|Organizacja lekcji |Zbiórka, powitanie, podanie zadań głównych lekcji | |Sprawdzenie obecności |
|Ćwiczenie ożywiające |Bieg dookoła sali | | |
|Ćwiczenia kształtujące: | | | |
|Głowy | | |Szereg na linii końcowej |
|Ramion . |Marsz, krążenia | |sali, każde ćwiczenie po |
|Tułowia |Bieg, krążenia ramion w przód, w tył | |przekątnej |
| |Bieg, skłony tułowia do prawej i lewej nogi | | |
| |Krok przeplatany prawym i lewym bokiem | | |
|Nóg |Poruszanie się krokiem odstawno- dostawnym | | |
| |Skip A i B | | |
| |CZĘŚĆ GŁÓWNA | | |
|Ćwiczenia doskonalące |podania i chwyty oburącz z przed klatki piersiowej|Umiejętności: prawidłowe |Parami 5 m od siebie. |
|podania i chwyty |podania kozłem i chwyty oburącz |podania i chwyty |Piłka na parę |
| |podania jednorącz i chwyty oburącz | | |
| |podania i chwyty oburącz w biegu wzdłuż sali | | |
| |podania kozłem i chwyty oburącz w biegu | |Parami na końcu sali. |
| |podania jednorącz i chwyty oburącz w biegu | | |
| |podania piłki na wprost w rzędach i zmiana miejsca| | |
| |ćwiczących na wprost | | |
| |podania piłki na wprost w rzędach, zmiana | | |
| |ćwiczących po przekątnej |Motoryczność: koordynacja, | |
| |podania piłki po przekątnej, zmiana ćwiczących w |szybkość reakcji | |
| |rzędach naprzeciwko | | |
| |Gra drużynowa | | |
| | | | |
| | | |Podział na 4 grupy. |
| |CZĘŚĆ KOŃCOWA | | |
|Ćwiczenie uspakajające |„ Minutka” zabawa polega na wyczuciu 1 minuty. | |Leżenie tyłem |
|. |Ćwiczący odliczają 60 sek. We własnym tempie i | | |
|Ćwiczenie korygujące |siadają w siadzie skrzyżnym | | |
|Zakończenie lekcji |Wdech- wznos ramion w górę, wydech- opust ramion | |Marsz dookoła sali |
| |Zbiórka, podsumowanie i pożegnanie klasy |Wiadomości: rola rozgrzewki | |