Dodaj publikację
Autor
Joanna Lewczuk
Data publikacji
2008-06-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
193

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jobs and relationships - scenariusz lekcji.
 Pobierz (doc, 34,0 KB)

Podgląd treści


Scenariusz
zajęć z języka angielskiego przeprowadzonych w dniu 12.03. 2008
Prowadząca zajęcia – nauczyciel języka angielskiego: Joanna Lewczuk

Temat: Jobs and relationships- vocabulary.
Klasa: III LP „b”
CELE:
1. OGÓLNY: Rozwijanie umiejętności mówienia.

2. OPERACYJNE:

➢ Uczeń potrafi:

- interpretować więzy rodzinne
- opisać drzewo genealogiczne wraz z podaniem relacji rodzinnych
- płynnie wypowiadać się na temat własnego drzewa genealogiczego i członków rodziny
- wykorzystać słownictwo i zwroty dotyczące okresów życia człowieka

➢ Uczeń umie/zna:

- słownictwo niezbędne do opisania człowieka, zarówno wyglądu zewnętrznego jak i cech charakteru
- słownictwo związane z więzami krwi
- posługiwać się terminologia związana z okresami życia człowieka

➢ Uczeń rozumie:

- różnice pomiędzy okresami w życiu człowieka
- zastosowanie wyrażeń i zwrotów

Metody:

➢ Rozgrzewka językowa w formie krótkiej konwersacji
➢ praca z materiałami kserograficznymi

Formy pracy:
➢ praca indywidualna
➢ praca w parach
Środki dydaktyczne: materiały kserograficzne, materiały stymulujące

PRZEBIEG LEKCJI

|Czas lekcji |Etapy zajęć |Przebieg zajęć |Uwagi |
| | | | | |
|0 – 5 min. |I |Część wstępna |Nauczyciel wita się z uczniami, sprawdza listę obecności, po czym |Wyznaczeni uczniowie |
| | | |wskazuje kilka osób do odczytania zadanej pracy domowej. Następuje|otrzymują oceny, zaś brak |
| | | |tzw. rozgrzewka językowa (pytania typu: „How are you?”,” What do |pracy domowej u ucznia |
| | | |you like to eat?”, „What is your favofite food?”). |oznacza ocenę |
| | | | |niedostateczną. |
| | | | | |
|6-39 min. |II |Część główna |Nauczyciel zapisuje temat lekcji na tablicy Pierwszym zadaniem | |
| | | |uczniów jest wpisanie części ciała oraz części garderoby.[1] | |
| | | |W kolejnym etapie lekcji uczniowie pracują nad utrwaleniem znanego| |
| | | |słownictwa dotyczącego cech charakteru. Poprzez łączenie wyrazów z| |
| | | |antonimami uczniowie utrwalają już znane oraz nowopoznane | |
| | | |słownictwo. | |
| | | |Grupa zostaje podzielona na pary. Każda para opisuje jeden z | |
| | | |punktów z ćwiczenia, tj. opis charakteru: najlepszego przyjaciela,| |
| | | |idealnej żony lub męża, dziewczyny lub chłopaka, siostry lub | |
| | | |brata, jednego z nauczycieli. Nauczyciel dokładnie określa czas | |
| | | |zadania (2minuty), po czym pary prezentują swoje opisy. |Praca w parach |
| | | |W kolejnej części lekcji nauczyciel rozdaje materiały | |
| | | |kserograficzne przedstawiające drzewo genealogiczne[2]. Na | |
| | | |podstawie drzewa uczniowie wypisują relacje rodzinne miedzy | |
| | | |podanymi osobami. Po odczytaniu zadania nauczyciel wypisuje na | |
| | | |tablicy okresy życia człowieka, tj. niemowlęctwo, dzieciństwo, | |
| | | |dorastanie, młodość, dorosłość, wiek średni, starość, oraz | |
| | | |wyrażenia związane z nimi. Po przepisaniu do zeszytów uczniowie w | |
| | | |grupach dopasowują odpowiednie wyrażenia do okresów życia. Każda | |
| | | |grupa ma za zadanie wybrać jeden z okresów i uzasadnić, dlaczego, | |
| | | |ich zdaniem, ten okres jest najciekawszy. | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | |Praca w grupach |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
|40-45 min. |III |Część końcowa |Nauczyciel rozdaje materiał stymulujący przedstawiający 3 rożne |W tej fazie lekcji |
| | | |sytuacje i postacie.[3] Zadaniem uczniów jest wybranie jednego ze |nauczyciel nagradza plusami|
| | | |zdjęć ...