Dodaj publikację
Autor
Jolanta Rucińska
Data publikacji
2008-06-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
170

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami.  Cele: przełamywanie barier dotyczących pozostawienia rodziców i przyłączenia się dzieci do wspólnej zabawy, włączenie rodziców do współuczestnictwa w zabawach i konkursach organizowanych na balu, integracja przedszkola ze środowiskiem lokalnym, wyrabianie u dzieci umiejętności „zdrowego” współzawodnictwa, stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery w czasie wspólnych zabaw.
 Pobierz (doc, 50,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ BALU KARNAWAŁOWEGO

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami.

Cele:
← przełamywanie barier dotyczących pozostawienia rodziców i przyłączenia się dzieci do wspólnej zabawy,
← włączenie rodziców do współuczestnictwa w zabawach i konkursach organizowanych na balu, integracja przedszkola ze środowiskiem lokalnym,
← wyrabianie u dzieci umiejętności „zdrowego” współzawodnictwa,
← stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery w czasie wspólnych zabaw.

PRZEBIEG IMPREZY

1. Powitanie przybyłych gości:
← dzieci i rodzice wchodząc do przedszkola otrzymują karnawałowe kotyliony,
← po powitaniu uczestników balu wszyscy zostają zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce.

2. Zabawa przy muzyce (2-3 utwory).

3. Konkurs: „Zwijanie nitki”:
← w konkursie uczestniczą dzieci (4-6 osób),
← dla każdego uczestnika konkursu przygotowany jest samochód z przywiązaną do niego nitką zakończoną szpulką,
← miejsca w konkursie są uzależnione od szybkości wykonania zadania, wygrywa ten kto szybciej zakończy zwijanie nitki,
← po zakończeniu współzawodnictwa uczestnicy konkursu otrzymują nagrody.

4. Konkurs: „Kto szybciej zje jabłko?”:
← w konkursie uczestniczą dzieci z rodzicami (4-6 par),
← konkurs trwa tak długo jak trwa utwór muzyczny,
← dzieci trzymają nitkę przywiązaną do jabłka, zadaniem rodziców jest zjedzenie jak największej części jabłka w wyznaczonym czasie, bez pomagania sobie poprzez przytrzymywanie jabłka rękoma,
← miejsca zajęte przez poszczególne pary są uzależnione od ilości zjedzonego jabłka w wyznaczonym czasie – kto zje najwięcej, wygrywa,
← po zakończeniu konkursu uczestnicy otrzymują nagrody.

5. Zabawa przy muzyce (2-3 utwory).

6. Konkurs: „Kto zachowa swój dom?”:
← w konkursie udział biorą wszyscy uczestnicy balu,
← dzieci ze swoimi rodzicami tworzą pary, każda para ma swój dom (obręcz),
← w trakcie zabawy tanecznej 1-3 obręcze zostają zabrane, gdy muzyka milknie pary szukają dla siebie domu, kto nie znajdzie dla siebie domu odpada z gry,
← wygrywają 3 pary, które najdłużej pozostaną w zabawie,
← zwycięskie pary otrzymują nagrody, pozostali uczestnicy zabawy otrzymują nagrody pocieszenia (lizaki).

7. Konkurs: „Kto pierwszy wypije sok?”:
← w konkursie uczestniczą dzieci (4-6 osób),
← każde dziecko otrzymuje mały sok za słomką,
← kto pierwszy wypije sok, wygrywa, pozostałe dzieci zajmują miejsca w zależności od szybkości wypicia soku,
← wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody.

8. Zabawa taneczna przy muzyce (2-3 utwory).

9. Konkurs: „Kto pierwszy przeniesie jajko?”:
← w konkursie uczestniczą dzieci ze swoimi rodzicami (4-6 par),
← dzieci i rodzice stają na przeciwko siebie, dziecko niesie na łyżce jajko i przekazuje je rodzicowi, rodzic odbiera od dziecka łyżkę z jajkiem i pokonując tor przeszkód wraca na miejsce, z którego startowało dziecko,
← miejsca zajmowane przez poszczególne pary są przyznawane w oparciu o jak najkrótszy czas wykonana zadania,
← po zakończeniu sztafety wręczone zostają nagrody dla wszystkich uczestników.

10. Zabawa plastyczna ...