Dodaj publikację
Autor
Marzena Gąska
Data publikacji
2008-07-17
Średnia ocena
4,50
Pobrań
342

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to przykładowa lekcja aerobiku, konspekt może stać się pomocą dla młodych nauczycieli w zakresie formułowania celów, form i metod pracy, jak również może zachęcić do atrakcyjnego prowadzenia zajęć szczególnie wśród dziewcząt
 Pobierz (doc, 239,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI KOLEŻEŃSKIEJ
WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE III

AEROBIK

TEMAT: Doskonalenie podstawowych kroków aerobiku z różnorodną
pracą RR w układzie ćwiczeń.
Koordynacja pracy RR i NN w prostych ćwiczeniach z muzyką.

Cele lekcji:

Umiejętności: uczeń potrafi

- przygotować organizm do wysiłku przy muzyce naśladując prowadzącego,
- połączyć ruch z muzyką i czuć rytm, płynnie wykonać ćwiczenia,
- utrzymać prawidłową postawę ciała i dokonać korekcji postawy,
- poruszać się z gracją i elegancją,
- organizować czas wolny wykorzystując poznane kroki taneczne

Wiadomości: uczeń zna

- zasób ćwiczeń do aerobiku,
- odpowiedni dobór ćwiczeń na poszczególne partie mięśni,
- wie, że taniec to forma rekreacji
- wpływ relaksacji na organizm
- zna niewerbalne sposoby sygnalizowania kroków

Motoryczność: uczeń

- wzmocni siłę mięśni nóg i rąk,
- poprawi precyzję ruchową i koordynację wzrokowo-słuchową

Akcent wychowawczy: uczeń

- dba o estetykę ruchu,
- współdziała w zespole,
- wyzwala w sobie inwencje do działań ruchowych

Zadania szczegółowe:

W zakresie usamodzielniania uczeń:
• ćwiczy z grupą w celu właściwego wykonania zadania
• przeżywa satysfakcję z udziału w zajęciach

Metody i formy realizacji zadań:
• naśladowcza
• pogadanka
• wykonywanie zadań ruchowych

Formy organizacji pracy z uczniami:
• frontalna
• indywidualna

Ścieżka prozdrowotna: walory aktywności ruchowej i wysiłku aerobowego przy muzyce
ćwiczenia korekcyjne
wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm
umiejętność współdziałania w grupie

Dzień: 2.06.2008r.

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas trwania zajęć: 45 minut

Liczba ćwiczących: 9

Prowadzący: Marzena Gąska

|TOK LEKCJI |CZYNNOŚCI UCZNIÓW |CZYNNOŚCI |METODY |
| | |NAUCZYCIELA | |
| | DOCELOWE |ZADANIA | | |
| |
|Część wstępna – 17 minut |
|Czynności |Zapozna się z zadaniami |-wysłucha |-sprawdza |Pogadanka |
|organizacyjno-porządkowe |lekcji |informacji |gotowość | |
|pre-class instructions - | |nauczyciela |ucznia, wyjaśnia | |
|2’ | |-pozna zadania |zadania lekcji | |
| | |lekcji |-motywuje | |
| | |-przygotuje się |ucznia do | |
| | |do aktywnego |aktywnego | |
| | |twórczego |działania | |
| | |i świadomego udziału | | |
| | |w lekcji | | |
|Rozgrzewka-ćwiczenia | | | | |
|kształtujące przy muzyce |Pobudzi i przygotuje |Ustawi się w szachownicę, wykona |-stoi naprzeciwko |Naśladowcza |
|warm-up - 9’ |organizm do wysiłku |ćwiczenia kształtujące NN, RR, T z|grupy, przodem do | |
| | |podkładem muzycznym |grupy, prowadzi | |
| | | |rozgrzewkę przy | |
| | | |muzyce | |
| | | |-stosuje | |
| | | |terminologię | |
| | | |i gestykulację | |
| | | |oznaczającą | |
| | | |poszczególne | |
| | | |kroki | |
| | | |-zwraca uwagę na | |
| | | |dokładne | |
| | | |wykonanie | |
| | | |ćwiczeń w rytm | |
| | | |muzyki | |
| | | |-zwraca uwagę na | |
| | | |poprawną technikę | |
| | | |kroków | |
| | | |- zwraca uwagę na | |
| | | |prawidłową | |
| | | |postawę | |
| | | |-zwraca uwagę na | |
|Ćwiczenia RR, NN | |Uczeń wykona-marsz w miejscu, |koordynację pracy | |
| |Pozna prawidłową technikę |swobodna praca rąk |RR i NN | |
| |oddychania podczas ćwiczeń|-wdech-ramiona | | |
| |aerobowych |bokiem w górę |Włącza magnetofon, nadaje rytm| |
| | |-wydech- ramiona |licząc do 8, zwraca uwagę na | |
| | |bokiem w dół |oddech-wdech nosem, wydech | |
| |-wzmacnia | |ustami | |
| |mięśnie RR,NN |Prosty układ aerobowy z | | |
| |-rozwija |wykorzystaniem podstawowych kroków| | |
| |koordynację | |Pobudza organizm do wysiłku | |
| |ruchowo- | |Załącznik 1 | |
| |wzrokową | | |Wykorzystanie podstawowych |
| |poprzez | | |kroków aerobiku ...